Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaa viis omavalitsusjuhti – Ahja, Põlva, Laheda, Mooste ja Vastse-Kuuste vallavanemad – esitasid täna esimest korda kogunenud uuele Põlva vallavolikogule lahkumispalve. Ühtlasi tähistas see Põlva maakonnas nelja valla kadumist.

Teiste seas lahkus täna ametist Eesti kõige staažikam vallavanem, 32 aastat Laheda valla eesotsas olnud Sirje Tobreluts. Kuivõrd Laheda valda enam pole, siis pole võimalik vallavanemana jätkata. Tobrelutsu lahkumiskõnes oli tunda kurbust.

Ametist lahkunud Mooste vallavanem Ülo Needo avaldas kahetsust, et uues võimuliidus pole ühtegi Mooste valla esindajat.

Ahja vallavanem Peeter Sibul avaldas lootust, et uues ühendvallas jätkatakase Ahjal juba alustatud projektidega. Sama rääkis oma volitused üle andnud Vastse-Kuuste vallavanem Lennart Liba oma koduvalla kohta.

Ainus, kelle kõnes oli täna tunda lootusesädet, oli Põlva vallavanem Georg Pelisaar. Tema on tulevase suurvalla tõenäolise juhina see mees, kes peab haldusreformi käigus likvideeritud omavalitsuste juhtimise üle võtma.

Fotol täna ametist lahkunud vallavanemad (vasakult) Peeter Sibul, Georg Pelisaar, Sirje Tobreluts, Ülo Needo ja Lennart Liba. Paremal teeb pilti Postimehe Lõuna-Eesti korrespondent Arved Breidaks.

Videos esitab lahkumispalve Mooste vallavanem Ülo Needo.

Viimased uudised