Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Autode meisterdamine. Foto: POL

17.-19. augustil toimub Põlvamaal 13. korda Ökofestival, mille menukaim sündmus on küll pühapäeval, 19. augustil toimuv perepäev, kuid samavõrd põnevad on kahel varasemal päeval pakutavad loodusele ja keskkonnasõbralikumale eluviisile lähemale viivad tegevused.

Reede, 17. august

Ökofestivali avapäeval ootab teid külla Eesti Maanteemuuseum, et üheskoos puidust mänguautosid meisterdada. Lõunast alates on Tartu-Põlva maanteel asuvas Vastse-Kuustes võimalik tutvust teha vibuspordiga.

Kell 17 algab Põlva linna lähistel Rosmal bioenergeetilise tervendamise õpituba. Tund hiljem starditakse kahele loodusretkele, millest üks toimub Räpina mõisapargis ja teine Kiidjärvel Roiupalu õpperajal. Õhtupooliku saab sisustada Piusa koobaste külastuse ja seal elavate nahkhiirte jälgimisega.

Laupäev, 18. august

Laupäevane programm on mõnevõrra tihedam ja mitmed tegevused saavad alguse juba kell 10 hommikul. Mooste mõisa hoovil avatakse traditsiooniks kujunenud Taaskasutuskoja kirbuturg. Eestimaa kõige ilusamal teel – Postiteel, Ihamaru Meemajasalustab terve päeva kestev loodusfotograafia alane kursus: „Mis on ideaalne pilt ja kuidas seda teha“. Aianduse huvilistele avavad oma imelised aiad Mikko, Uibu ja Palusalu talud.

Alates kella 11-st on Pokumaal külastajatele varuks õpitoad ning põnevat katsetamist taimede ja värvidega. Samal ajal avab külastajatele uksed Leevaku hüdroelektrijaam. Suvekuudel on elektrijaamas avatud muuseum ning tutvuda saab nii jaama enda, Leevaku ajalugu tutvustavate stendide kui nõukogudeaegsete elektrimõõdikutega.

Keskpäevast on külastajatel Karilatsis võimalus eeterlike õlide baasil ise endale sobiv lõhnaõli valmistada! Kirsi Ponitalus saab alguse õuesõppepäev ponidega, mille käigus tutvustatakse hobuseid, ratsutamise varustust ja tehakse koos ponidega retk loodusrajal. Sumeda suveõhtu lõpetab kell 19 Viia-Jaani labürinditalus algav tuleriitus ja tervendavate helide kontsert.

Täiendavat infot kõigi Ökofestivali raames toimuvate sündmuste kohta leiad: https://ecofest.ee/programm/. Pane tähele, et mitmetele sündmustele ja tegevustele on vajalik eelnevalt registreerida! Jälgi ka meie FB lehte: Ökofestival Põlvamaal. Mida huvitavat neil päevadel veel Põlvamaal ette võtta ja kus peatuda, vaata järele www.visitpolva.ee.  

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“.

Viimased uudised