Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

1.-7. oktoobrini toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal, mille tänavune juhtmõte on „Samm Sinu unistusteni”. Põlvamaa ettevõtluspäev korraldatakse kasvuhoones.

Tänavune ettevõtlusnädal on inspireeritud teadmisest, et 52 protsenti eestimaalastest unistab ettevõtjaks hakkamisest ning 41 protsenti usub, et neil on selleks kõik vajalikud oskused ja teadmised olemas. Põlvamaal on ettevõtlusnädala peasündmuseks 3. oktoobril Kanepi Aiandis peetav inspiratsioonipäev ettevõtjatele ja ettevõtlushuvilistele.

Ettevõtlus vs riik

Ettevõtluspäeva  avablokis räägivad riigihalduse minister Janek Mäggi ja kohalik ettevõtja Kuldar Leis,  mida riik saab teha ettevõtluse edendamiseks ja kas Eestis on riigi poolt juhitud majandust palju või vähe.

Reaalsus ja tulemus

Piirkonna ettevõtjad jagavad oma lugusid unistustest ja nende realiseerimisest teises teemablokis. Lugusid nii lapsepõlveunistuste teostamisest kui piirideta ettevõtlusest räägivad Kivi talu peremees, lambakasvataja ja restorani Rock Summer pidaja Jüri Makarov Valgamaalt (Gotrade OÜ);  Aasta põllumehe nominent ja 25-aastase Kanepi Aiandi omanik Margus Vahtramäe Põlvamaalt ning Võrumaalt Einar Visnapuu (Tamula Invest OÜ), kes on poeketi Alko 1000 omanik.

Unista ja teosta

Päeva juhib ettevõtja, turundaja, stand-up-koomik ja #aastaema Liina Pulges, kes räägib, kuidas oma unistuste elluviimisega pihta hakata. Inspiratsiooni ettekandes jagab ta kuulajatega oma kogemust sellest, kuidas viia ellu ka oma kõige pöörasemad karjääriunistused ning kuidas seda kõike teha ka siis, kui sul kasvab kodus neli last.

„Päeva läbiviimiseks valisime Kanepi Aiandi kasvuhoone, sest see koht toetab hästi meie tänavust ideed – viia unistused ellu. Uue asja idanemiseks ja kasvuks on ikka vaja soodsat keskkonda,” kirjeldas tänavuse ettevõtluspäeva kelmikat asukoha valikut Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

Ettevõtluspäeval osalemine on tasuta, huvilste registreerimine on avatud 30. septembrini (k.a.): https://goo.gl/wLHQfe

Ettevõtlusnädala pikaajalisem eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme.

Ettevõtlusnädala suursündmust korraldavad Põlva-, Valga- ja Võrumaa maakondlikud arenduskeskused ning ettevõtluspäeva elluviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu fond.

Viimased uudised