Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmaspäevast, 12. märtsist alustas Põlvamaa Arenduskeskuses uue juhatajana tööd Aarne Leisalu, kellel on arvestatavad kogemused erinevate arendusprojektide käivitamisel ja juhtimisel ning toetuste taotlemisel, ettevõtluse tugisüsteemi kujundamisel ja loomingulise teabeorganisatsiooni juhtimisel.

Aarne on omandanud kõrghariduse Tallinna Polütehnilises Instituudis ning kaitsnud 1983. aastal doktorikraadi Tallinna Polütehnilises Instituudis tehnikateaduste valdkonnas. Ta on läbinud hulgaliselt täiendkoolitusi sh juhtimise, ettevõtluse ja ekspordi teemadel.

Alates 1992. aastast on tema sulest ilmunud mitmeid ühiskonna, majanduse, ettevõtluse, riigi ja omavalitsuste arengu ning  energeetika teemalisi artikleid, intervjuusid ja kommentaare Eesti üldriiklikes, maakondlikus ja spetsiifilistes ajalehtedes ja ajakirjades, arutlusartikleid kogumikes ja kaks raamatut.

„Kuni 2016. aasta sügiseni töötasin Harju Ettevõtlus- ja –Arenduskeskuses regionaalse investorkonsultandina. Vahepeal „käisin ära“ Tartu Ülikooli Tehnoloogia Instituudis matemaatilise modelleerimise teadmust ja oskust ettevõtlusse „tassimas“”, sõnas Aarne Leisalu.

Enne Põlvamaa Arenduskeskusesse tööle asumist töötas Aarne Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudis arenduskonsultandina. Sellele eelnes töö Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuses (HEAK) regionaalse investorkonsultandina. Tema ülesanneteks olid  Harjumaa (alates 2015. aastast ka Raplamaa) investorteeninduse arendamine, investorpäringute menetlemine, aga ka erinevate ettevõtluse ja kohalike omavalitsuste arendusprojektide käivitamine ja juhtimine.

Varasemalt on Aarne Leisalu töötanud teadus-arendusettevõtte AS Laser Diagnostic Instruments (LDI) äriarendusjuhina ja oli ühtlasi Keila vallavolikogu arenduskomisjoni liige. Ta on töötanud ka Tallinna Ülikooli teadus- ja arendusosakonna juhatajana ning enne seda EASi Regionaalarengu Agentuuri asedirektorina, välisomanduses konsultatsiooni- ja projektijuhtimise ettevõtte AS Estivo juhatajana, varasemal ajal Eesti Energias, Tööstus- ja Energeetika Ministeeriumis ning Tallinna Tehnikaülikoolis. Spetsialisti ja ettevõtjana on ta täitnud erinevaid äri, juhtimise ja energia ala konsultatsiooni ning projektijuhtimise tellimusi.

Aarne Leisalu usub, et oma varasemale kogemusele, oskustele ja arvukatele kontaktidele tuginedes suudab ta Põlvamaa Arenduskeskuse nõukogu juhtimisel anda olulise panuse Põlvamaa arendamisse. „Esmalt on vajalik Arenduskeskuse senise ettevõtluse, mittetulunduse ning turismitegevuse toestamise kõrval käivitada riigi poolt Põlvamaa Omavalitsuste Liidule üle antud maakonna arendustegevused ning lüüa märgatavalt laiemalt kaasa maakonna arengueeldustele ja eripäradele tuginevas arengus.“

Viimased uudised