Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlvamaa

Põlvamaal on algkooliõpilase koolitee keskmine pikkus 4,2 kilomeetrit, mis on Eestis üks pikimaid, jäädes alla vaid Hiiumaast, kus algklassi õpilase koolitee keskmine pikkus on 5 kilomeetrit.

Eestis keskmiselt tuleb 1.-3. klassi õpilasel läbida kodust kooli jõudmiseks 3,2 kilomeetrit, kirjutas statistikaameti kartograaf Ülle Valgma statistikablogis.

Võrumaal tuleb algkooliõpilasel kooli jõudmiseks läbida keskmiselt 3,9 kilomeetrit ning Valgamaal 3,4 kilomeetrit. Samas Ida-Virumaal on laste koolitee kõige lühem – 2,3 kilomeetrit.

Keskmise koolitee venitab pikaks asjaolu, et lapsed ei käi tihtipeale oma lähimas algkoolis. Kui Põlvamaa algklassilapsed käiks elukohale lähimas koolis, oleks nende keskmine koolitee 2,9 kilomeetrit pikk.

Võrumaal oleks sellisel juhul koolitee keskmiseks pikkuseks 2,8 ja Valgamaal 2,3 kilomeetrit. Eestis keskmiselt on lähima koolitee pikkus 1,7 kilomeetrit – ligi kaks korda lühem sellest, kus laps tegelikult koolis käib.

Võrreldes 1922. aastaga on Eesti laste koolitee veninud pikemaks – läinud sajandi alguses oli see keskmiselt 2,5 kilomeetrit pikk.

Lõunaeestlane

Viimased uudised