Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

politsei

Põlva vald on Eestis üks väheseid kui mitte ainuke omavalitsus, kus vastutus kõnniteede puhtuse eest lasub mitte piirneva kinnistu omanikul, vaid vallal endal. Selle eest kiidab Põlva valda korteriomanike liit.

Enamikus Eesti kohalikes omavalitsustes on jäetud kinnistuga piirneva kõnnitee hooldus elanike õlule. „Kuuldavasti on aga Põlva vald kõnniteede hoolduse enda kanda võtnud ja see on küll igati kiiduväärt algatus,” kiitis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige Urmas Mardi.

Mardi lisas, et korteriühistute liit on aastaid õhutanud kohalikke omavalitsusi kinnistuomanikele appi tulema ja sellega korteriühistute elu kergendama, ent siiani pole suured omavalitsused seda kuulda võtnud. Siiski pakutakse mõnel pool talvisel ajal tasuta graniitsõelmeid.

Lumekoristus lisab Mardi sõnul ühistutele hulga kohustusi, mis rahaliselt jäävad korteriomanike kanda. „Tihtilugu võib aga lausa näha sellist pilti: korteriühistu kojamees saab suure vaevaga pika tänava puhtaks roogitud, kui tuleb lumesahk ja loobib selle taas autoteelt tõstetud soppa täis,” pole EKÜLi juhatuse liige olukorraga rahul.

Mardi peab ebaõiglaseks olukorda, kus lumerookimine ja libedusetõrje kinnistuga piirnevatel kõnniteedel on jäetud pelgalt kinnistuomaniku ülesandeks ning rõhutab, et kõnniteede puhastus võiks olla võrdselt linna ja ühistute kanda. „Kõnniteed vajavad aga hooldust ju mitte ainult talvel, vaid aasta ringi, korteriühistute rahalised võimalused pole aga võrreldavad kohaliku omavalitsuse rahakotiga. Oleks suur abi, kui kohalik võim siinkohal kinnistuomanikelt kõnniteede hooldusega seotud kulu kasvõi osaliselt enda kanda võtaks,” leiab Mardi.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Viimased uudised