Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reede varahommikusse veninud pinevatel Euroopa Liidu migratsioonikõnelustel leppisid 14 liikmesmaad Saksamaaga kokku veel ühes asjas: sinna saab Saksamaalt tagasi saata pagulased.

Nimelt on Saksamaa hädas sinna kogunenud pagulastega, kes on algselt registreeritud mõnel muul liikmesmaal. Seni polnud Saksamaa neid tagasi saatnud ja see tekitas Saksamaal poliitilise kriisi. Nüüd sai Saksamaa kokkuleppe 14 liikmesmaaga, mis aitab Saksamaa kriisi leevendada. Kokkuleppega liitunud maade hulgas on ka Eesti, kirjutab Der Spiegel.

Asi tuli avalikuks, kui sai teatavaks, et Saksamaa kantsler Angela Merkel oli teatanud oma koalitsioonipartneritele, et oli saanud 14 ELi liimesmaalt vastavad garantiid. Need maad on Belgia, Taani, Eesti, Prantsusmaa, Leedu, Läti, Luksemburg, Holland, Portugal, Soome ja Rootsi. Ka Ungari, Poola ja Tšehhi olid sellega nõustunud.

Ungari lükkas teadaolevalt laupäeval sellise kokkuleppe sõlmimise ümber. Tšehhi valitsus lükkas samuti selle info ümber. Ülejäänud on kõik teadaolevalt nõus.

Praegu tagastatakse Saksamaalt teistesse maadesse vaid 15 protsenti pagulastest.

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/asylstreit-14-laender-sagen-angela-merkel-rueckfuehrungen-zu-a-1215933.html

Viimased uudised