Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Põlva vald

Pühapäeval, 1. septembril avatakse pidulikult Põlva Kooli rekonstrueeritud B ja C korpused. Üle 500 Põlva Kooli 5.-9. klassi õppuri alustavad õppeaastat täielikult uue sisu saanud õppehoones. Ümber on ehitatud ka kooli õueala.

B-korpuses on noorte kasutada uued keemia-, füüsika-, bioloogia-, kunsti-, käsitöö- ja kodunduse klassid ning uus kaasaegne mitmete võimalustega labor. Suur muutus on see, et kooli söökla ja selle köök on toodud nüüd Mesikäpa halli osast B-korpusesse ning söökla avab uksed ka gümnasistidele, kes õpivad kõrvalmajas.  Ka kooli raamatukogu on leidnud sobivama koha. Õpetajate ja administratsiooni tööruumid on toodud õpperuumidele lähemale.

„Eraldi tuleks kiita Põlva Kooli hoolekogu eelmist esimeest Andres Lehestikku, kes osales aktiivselt uue koolikeskkonna loomisprotsessis,“ ütles projektijuht, Põlva abivallavanem Janika Usin. Ta märkis ka, et uuenenud õppehoones alustavad tööd kolm uut õpetajat ja loodud on ka üks uus töökoht – labori juhataja.

Ümberehitustööde käigus soojustati B-korpuse fassaad, vahetati hoone katus, siseruumides aknad ja uksed, vahetati põrandad ja uuendati kõik tehnosüsteemid.  Projekti ,,Põlva Kooli Kesk tn 25 õppehoone ümberehitustööd“ kogumaksumus oli 3 318 315,40 millest 2 023 022 on toetus ja 1 295 293,40 on valla omaosalus. Projekti rahastati meetme „Koolivõrgu korrastamine” taotlusvoorust „Koolivõrgu korrastamise käigus toimuv jätkusuutlike koolide kaasajastamine”. Meedet kaasrahastas Euroopa Liidu Regionaalarengufond. Ehitas Embach Ehitus OÜ/Nordecon AS.

Koolihoone pidulik avamine toimub 1. septembril kell 12.

 

Viimased uudised