Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuues Eesti maakonnas, sealhulgas Põlva- ja Võrumaal jätkub tänavu andmeside lairiba baasvõrgu ehitamine kokku 1113 kilomeetri ulatuses maksumusega 11,8 miljoni eurot.

„2009. aastal algatatud projekti EstWin vältel on rajatud juba ligi 4800 kilomeetrit lairiba baasvõrku. Projekti lõpuks tahame tuua 98 protsenti majapidamistest, ettevõtetest ja asutustest võrgule lähemale kui 1,5 km,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Täpsemalt rajatakse algavas etapis baasvõrk Põlva- ja Võrumaal järgmistel trassidel (alloleval kaardil on uued trassid märgitud sinisega, pruuniga juba valmisolev baasvõrk):

Värska–Mikitamäe–Veriora–Piusa–Koidula–Saatse;

Mõniste–Hopa–Krabi;

Tsooru–Sänna;

Krabi–Murati–Misso;

Vastseliina–Kirikumäe;

Valgjärve–Kanepi–Osula;

Sõmerpalu–Nursi;

Väimela–Parksepa–(Võru)–Sõmerpalu–(Haidaku)–(Osula)–Linnamäe;

Peri–Partsi ja Põlgaste asumite vahel.

Baasvõrgu arendamisele järgneb Palo sõnul ka seni ühendamata jäänud ettevõtjate, kodude või asutuste liitumispunktidesse lisamine ehk nn „viimase miili” väljaehitamine.

„Riigil on viimase miili ehitamiseks järgnevateks aastateks kokku 20 miljonit eurot. Juhul, kui sellele rahale lisandub 2/3 omavalitsuste ja liitujate panust, saame juba rääkida 60 miljoni euro suurusest investeeringust lairiba väljaehitamiseks lähiaastatel,” lisas Palo.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised