Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läinud nädalal, 20-21. novembril viibisid Põlva- ja Võrumaa turismiettevõtjad ühisel õppereisil Põhja-Lätis Vidzeme piirkonnas.

Õppereisi esimest päeva alustati ekskursiooniga nõukogudeaegsesse salapunkrisse, mis asub Līgatne taastusravikeskuse all ja kuhu NSV Liidu ajal oli tuumasõja puhuks sisustatud varjupaik kohalikule Läti kommunistliku võimu eliidile.

Līgatne linn ise on kuulus oma paberivabriku ümber tekkinud ning 19. sajandist ehedana säilinud tööstus- ja puitarhitektuuri poolest. Reisiseltskond tutvuski varjendi külastamise järgselt Līgatne paberivabrikuga, mis kahjuks ligi kolm aastat tagasi oma töö lõpetas. Pärastlõunal kohtuti Sigulda​ ​Arenguagentuuri​ ​juhataja​ ​Laura​ ​Skrodelega, külastati Sigulda bobirada ja aprillis avatud spordikeskust, kus on ujula, jooksurada, pallimängude saal ja treeningsaalid.

Teist päeva alustati jalutuskäiguga ​Cēsise linnas, millele järgnes kohtumine Vidzeme​ ​Turismiassotsiatsiooni​ ​esindaja​ ​Raitis​ ​Sijatsiga. Ennelõunat külastati veel Straupe endist postijaama, mis asub vanal Tartu-Riia kaubateel. Seal peetakse paar korda kuus taluturgu ja müüakse 50 km raadiuses tegutsevate väiketootjate kaupu. Õppereisi lõpetas Valmiera turismiinfokeskuse külastus ja arutelu.

„Õppereis Lätti võimaldas meil tutvuda lähinaabrite tegevustega turismi alal, kuid samas võrgustuda ka omavahel,” võtsid õppereisi kokku Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu ja Võrumaa Arenguagentuuri turismikoordinaator Kadri Moppel. „Põlva- ja Võrumaa moodustavad ju ühe turismipiirkonna, mida on mõistlik ühiselt turundada. Reisi vältel saime omavahel koostööalaseid mõtteid vahetada ja naabritelt inspiratsiooni saanuna planeerida ühiseid tegevusi edaspidiseks. Siin tulid kasuks Läti turismisihtkohtade poolt esitatud ülevaated projektidest ja võrgustikest (nt toiduvõrgustik Slow Food). Sellel õppereisil avaldasid enim muljet Sigulda piirkonna brändi oskuslik kasutamine linnaruumis, trükistel ja meenetel, Līgatne nõukogudeaegse punkri väga elamuslik esitlus ning Straupe postijaam.”

Põlvamaa turismiettevõtjate osalemist õppereisil rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks”.

Õppereisi viisid koostöös läbi Põlvamaa Arenduskeskus, Võrumaa Turismiliit ja Võrumaa Arenguagentuur.

Viimased uudised