Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avas neljapäeval piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi teise taotlusvooru, mille vahendusel on kavas investeerida Põlvamaale 4,9 ning Võrumaale 3,9 miljonit eurot.

„Toetustega soovime luua piirkondades uusi töökohti ning edendada ettevõtlust, et aidata seeläbi kaasa kogu maakonna arengule tervikuna,” ütles riigihalduse minister Mihhail Korb.

Mullu läbi viidud esimeses taotlusvoorus eraldati toetusraha näiteks Põlva ja Võru linna keskväljaku rekonstrueerimiseks. Neist Põlva keskväljaku rajamine algab tänavu ning Võru Seminari väljaku (pildil) uuendamine tuleval aastal.

Põlva maakonnas on toetatud ka kahe traditsioonilise ja ökoloogilise ehituse valdkonna tootearenduskeskuse loomist – toetuse on saanud MTÜ Eestimaaehitus ja MTÜ Vanaajamaja, neist esimene on keskendunud saviehituse valdkonna ning teine puitehise valdkonna arendamisele.

Lisaks Võru ja Põlva maakonnale saavad 8. juunil alanud teisest taotlusvoorust toetust küsida ka Pärnu, Hiiu, Rapla, Saare ja Lääne-Virumaa omavalitsused ja MTÜ-d. Kokku eraldatakse seitsmele maakonnale 28,4 miljonit eurot.

Taotluste esitamise tähtaeg on 25. september 2017.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised