Käsipalli meeste meistriliigas tehti kolmapäeval algust vaheturniiridega. Tugevamas nelikus sai Viljandi HC kodusaalis jagu Põlva Coopist 37:28 (17:12). Teisel vaheturniiril kirjutas HC Tallinn tabelisse 2018. aasta esimese võidu, alistades võõrsil 27:25 (13:9) Aruküla/Audentese meeskonna.

Viljandis asusid võõrustajad peamiselt Kristo Voika eestvedamisel kiirelt eduseisu ja juhtisid veerandtunnise mängu järel 8:4. Coopi peatreener Kalmer Mustingu võetud mõttepaus näis toimivat ja põlvalased vähendasid vahe kahele väravale. Ent mitmed kaheminutilised karistused enamat ei lubanud ja mulgid läksid vaheajale 17:12 eduseisus.

Viljandi vasakäär Mikk Varik alustas teist poolaega kolme väravaga ja viis meeskonna juba kaheksaga ette. Coop suutis vahe paaril korral viiele väravale viia, kuid mitte väiksemaks. Lõpuminutitel kasvas viljandlaste eduseis kahekohaliste numbritenigi, kuid neljas järjestikune liigavõit tuli lõpuks tulemusega 37:28.

Valgevenelasest paremääre Andrei Hapali arvele jäi üheksa, Voika viskas kaheksa, Varik kuus ja Kristo Järve viis väravat. Kaotajate poolel oli täpseim Tõnis Kase kuue tabamusega, Alfred Timmo lisas viis ning Mihkel Muld ja Mathias Rebane neli väravat.

Kohtadele 5.-8. peetava vaheturniiri avamängus tundusid püssid paarinädalasest pausist roostes olevat, sest Aruküla/Audentes viskas avavärava viiendal ja HC Tallinn avas oma skoori alles üheksandal minutil ning poolaja keskpaigaks oli tablool 4:2 seis. Seejärel said külalised pealinnast hoo sisse, viskasid neli vastuseta väravat ja enam võõrustajaid ette ei lubanud.

Vaheajaks juhtis Tallinn 13:9 ja oli turvalisena tunduvas kolme- kuni viieväravalises eduseisus ka esimesed 15 minutit teisest pooltunnist. Siis tabas Karl Martin Kiis kahel korral ja peagi vähendas Andreas Parve vahe minimaalseks – 22:23. Seitse minutit enne lõpuvilet oli Raigo Pennula kord kaks väravat visata, kuid Aruküla/Audentes polnud alla andnud.

Duubel Markus Kaselt ja viimast minutit alustas Tallinn 26:25 eduseisus. Kohtumise viimase värava viskas siiski Markus Viitkar ja HC Tallinn sai 2018. aasta esimese võidu tulemusega 27:25. Pennula ja Jorma Käsper skoorisid võitjate kasuks viiel, Robin Oberg ja Enrico Anton kolmel korral. Kaotajatest viskas Markus Oliver Mädo seitse, Kiis ja Kask neli väravat.

Tugevamal vaheturniiril on liidriks neljapäeval kodus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga kohtuv Põlva Serviti 28 punktiga. Viljandil on 23, Kehral 19 ja Coopil 16 silma. Teises nelikus kindlustas juba koha veerandfinaalis Tallinn, kel 16 punkti. Järgnevad HC Viimsi/Tööriistamarket 10, Aruküla/Audentes 3 ja SK Tapa 1 punktiga.