Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) otsustas toetada 2,23 miljoni euroga 12 biometaani tankimisvõimekusega tankla rajamise Eestisse, teiste seas ka Põlvasse.

Tanklad rajatakse Põlvasse, Valka, Rakverre, Paidesse, Jõhvi, Haapsallu, Viljandisse, Kuressaarde ja Kuusallu. Lisaks saab ühe tankla juurde Tallinn, kus biometaani tankimise võimalus lisatakse Alexela Oil Pääsküla tanklale.

„Tanklate rajamisega üle Eesti suureneb gaasi kui transpordikütuse kasutus, sest paralleelselt biometaaniga pakutakse rajatavates tanklates ka surugaasi,” ütles KIKi energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja.

Tema sõnul on kümne aastaga võimalik tänu biometaani kasutuselevõtule vähendada fossiilse CO2 õhku paiskamist 16 000 tonni võrra.

Eelmisel aastal toimunud taotlusvoorus rahastati 3 tanklaprojekti summas 440 000 eurot, mille tulemusena rajati surugaasi tankimisvõimekus Võru linna, kus tankla on praeguseks töövalmis ning seda kasutavad peamiselt maakonnaliinide bussid.

Eesti on võtnud eesmärgiks tõsta taastuvenergia kasutamine transpordisektoris kümnendikuni aastaks 2020. Biometaan on keskkonnasõbralikum ja pikas perspektiivis stabiilsema hinnaga kui importkütused.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised