Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piimalehm

Elusloomade, paljundusmaterjali ja teatud loomsete saaduste liidusiseseks liikumiseks ettenähtud veterinaarsertifikaatide allkirjastamiseks on loodud digitaalne lahendus.

Põllumajandus- ja toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Darja Trohhatšova sõnul on tegemist olulise lihtsustusega. „Varasemalt väljastati veterinaarsertifikaate paberil, kuid antud lahendus aitab aega kokku hoida. Digitaalselt allkirjastatud PDF-sertifikaat on samaväärne paberil väljastatud veterinaarsertifikaadiga, millel on käsitsi kirjutatud allkiri ja pädeva asutuse pitsat,“ kirjeldas Trohhatšova.

Trohhatšova lisas veel, et sertifikaadil on omad eristavad turvamärgid ja dokument on kättesaadav kõigile asjaosalistele. „Juurdepääsu veterinaarsertifikaadile TRACES NT süsteemis omavad kõik teekonnaga seotud osapooled, nt loomade vedaja, loomade saatja või saaja, loomade siht- ja lähtekoha loomapidaja. Lisaks saab TRACES NT süsteemist veterinaarsertifikaate alla laadida. See tegevus muidugi eeldab, et isikul on olemas konto TRACES NT süsteemis ja konto on seotud oma ettevõttega.“

Veterinaarsertifikaadi saamiseks on jätkuvalt nõutud esitada taotlus kliendiportaali kaudu vähemalt 48 tundi enne saadetise teise riiki lähetamist. Ametnik teostab enne elusloomade, paljundusmaterjali ja teatud loomsete saaduste liidusisesest liikumist vajalikud kontrollid. Sertifikaadi väljastamisega seotud järelevalvetoimingute teostamise eest võetakse veterinaarjärelevalvetasu. Sertifikaate väljastatakse ameti tööajal (E-R kl 08.00-16.30).  Vajadusel saadab PTA järelevalveametnik digitaalallkirjastatud veterinaarsertifikaati loomapidaja ja/või vedaja e-maili peale.

Sertifikaadi taotlemise ja väljastamisega saab täpsemalt tutvuda siin.

Viimased uudised