Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põllumajandus-ja Toiduamet (PTA) osaleb 23.–24. septembrini Tallinna lauluväljakul toimuval mee ja mesinduse messil.

 Mõlemal päeval saavad huvilised infot ja nõuandeid selle kohta, millega alustav mesinik ja/või meemüüja arvestama peavad. „Ka mesilaste pidaja on loomapidaja ja peab oma mesilased registreerima põllumajandusloomade registris (PRIAs), seda olenemata mesilasperede arvust ja tegevuse eesmärgist,” rääkis PTA loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialist Kärt Jaarma, kelle sõnul on mesinikud muutunud teadlikumaks ja registrisse registreeritud mesilate arv on aastate jooksul kasvanud.

Laupäeval saab muu hulgas arutleda meemüügi teemadel. „Julgustame kõiki huvi pakkuvate teemade kohta küsimusi esitama,” ütles PTA toiduosakonna juhataja Svetlana Jankovenko.

Pühapäeval on kohal usaldusmesinik Arvi Raie, kes on loomaarst ning kelle tööks ja südameasjaks on Eesti mesindussektori arendamine.

Tõsisemate teemade kõrval korraldame viktoriini, milles saavad oma teadmised proovile panna kõik mee ja mesilaste huvilised. Kõigi osalejate vahel loosime välja neli PTA meenekotti. Jagame ka infovoldikuid. Lapsi ootame meie boksi värvima värvimislehti taimekahjustajatest. Asume 1. korrusel boksis number 21-22.

Viimased uudised