Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna riigikogus toimunud arutelus „Venekeelsete lasteaedade ja koolide üleminek eestikeelsele õppele” andis Jevgeni Ossinovski mõista, et sotside eesmärgiks on teha Eesti kool kakskeelseks, ütles EKRE aseesimees Henn Põlluaas.

„Peale selle, et Ossinovski taunis kõigi lasteaedade ja koolide muutmist eestikeelseks, oli paljastav tema seisukoht, mille järgi „Eesti hariduspoliitiline lõppeesmärk peaks olema üks Eesti kool, kus eesti- ja venekeelsed lapsed õpivad koos, suure tähega – Eesti kool“. Nagu me teame, tähendab väikese algustähega „eesti kool“ eestikeelset ja eestimeelset kooli,” edastas Põlluaasa sõnu Uued Uudised.

„Suure algustähega „Eesti kool“ tähistab vaid kooli geograafilist paiknemist Eestis. Sotsid toetavad ühendatud koolidesse nn kahekeelse keelekümbluse sisseviimist. See tähendab, et pool ajast õpitakse eest keeles, pool ajast vene keeles. Arvestades, et näiteks Ida-Virumaa 180-st õpetajast 140 ei ole võimelised eesti keeles tunde andma, tähendab see eesti laste jaoks kohati kogu õpetuse venekeelseks muutmist,“ ütles Põlluaas.

Põlluaasa sõnul ei paistnud sellist venestamisohtu isegi okupatsiooniajal. „Siis said eesti lapsed koolis ikka emakeeles hakkama. Nüüd kakskümmend seitse aastat pärast taasiseseisvumist on riigikogus erakond, kes on võtnud enda eesmärgiks haridussüsteemi ja eestlaste sundvenestamise.“

Kommentaarid

Viimased uudised