Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Homme, 7. oktoobril külastavad Võrumaa politseinikud ning abipolitseinikud „Tunnen, tean, oskan“ ohutusprojekti raames üheaegselt kõiki Võrumaa lasteaedasid, kust suundutakse ühes koolieelikutega linnatänavaile iseseisvat liiklemist harjutama. Koos korrakaitsjatega suundub korrektset liikluskäitumist praktiseerima ligemale 300 lasteaialast. 

Võrumaa piirkonnapolitseinik ning projekti eestvedaja Elar Sarik rääkis, et piirkondlik ohutusprojekt on tänaseks jõudnud koolilapse ikka ning seitsmendaks projektiaastaks on realiseerunud ka kauaaegne unistus päris omast projekti töövihikust. „Unistus töövihikust sai suuresti teoks tänu Coop Võru toetusele ning juba sel õppeaastal saavad koolieelikud valminud töövihikut kasutada kinnistamaks spetsialistide räägitut,“ selgitas Sarik.

„Ohutusprojekti käigus räägivad spetsialistid lasteaedades oma valdkonnast ja töövihikus on iga valdkonna jaoks oma ruum, mis sisaldab kinnistavaid ülesandeid, mida pärast vastava valdkonna spetsialisti külastamist lasteaias üheskoos täita,” avab Sarik töövihiku sisu. Tema sõnul on ka homne käik liiklusesse praktiline osa, peale mida kinnistatakse liikluses omandatut läbi töövihikus olevate harjutuste.

Sariku sõnul on homme Võrumaa lasteaialastega ettevõetav õpetlik käik liiklusesse üks väga oluline osa projektist, millega ühelt poolt soovitakse lasteaedade lõpurühmade lastele edasi anda liiklusalaseid teadmisi ja õpetada, kuidas iseseisvalt liikluses nii hakkama saada, et õnnetusi ei juhtuks. „Teisalt soovime pisikeste laste turvalise linnapilti toomisega juhtida ka teiste liiklejate tähelepanu asjaolule, et lisaks koolilastele tulevad sügiseti liiklusesse ka kõige väiksemad – lasteaialapsed, kellega tuleb samuti arvestada,“ vahendas ta.

Projektis osalevate lasteaedade lapsed kogunevad homme,  7. oktoobril kell 11 kõigepealt oma tavapärases koosseisus ühes rühmaõpetajate ja politseinikuga lasteasutuse õuele, kus neile antakse selga erksavärvilised ohutusvestid. Pärast isikliku vesti saamist liiguvad kõik rühmad iseseisvalt politseinike õpetussõnade ning juhendamise saatel liiklusesse. Tunnise õppekäigu jooksul räägib iga lõpurühma saatev politseinik lastele ohutust liiklemisest nii linnas kui ka maal, ühiselt võetakse ette sõidutee ületamised nii reguleeritud kui ka reguleerimata ülekäigurada pidi, arutletakse enese nähtavaks tegemise üle, mõtiskletakse ühiselt valgel ja pimedal ajal liiklemise erisuste üle, arutletakse nutitelefonide ja kõrvaklappide ohtlikkuse üle liikluses ning selgitatakse teisigi õppemarsruudil ettetulevaid ohukohti.

Juba teist aastat saab iga koolieelik selga ohutusvesti, mille projekti koostööpartner Võru Coop neile ohutu liiklemise tarvis spetsiaalselt valmistas. Hilisemalt jäävad vestid lasteaia kasutusse, et lapsed edaspidiseltki liiklemisel nähtavad oleksid.

Viimased uudised