Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Vikipeedia

Tänasel pressikonverentsil tuli välja, et politseijuht Elmar Vaher lastakse lahti seoses sotsist poliitiku Hannes Rummi joobes juhtimise juhtumi kinni mätsimisega.

Vaher ütles täna pressikonverentsil, et küsis Martin Helmelt, mis on tema vastase usalduse kaotuse põhjus ning ta sai teada, et selleks on juhtum Hannes Rummiga, vahendab ERR.

Eesti Ekspress kirjutas, et moodunud aasta novembris jäi sotsiaaldemokraat ja endine riigikogu liige Hannes Rumm joobes juhtimisega vahele, asi aga ei tulnud avalikuks. EKRE poliitikud kahtlustavad varjamist.

„Ma ei olnud teadlik novembrikuus Hannes Rummi juhtumist ega ole sellega mitte kunagi tegelenud. Kuulsin sellest alles hiljem,” ütles Elmar Vaher.

Vaher kinnitas, et vabatahtlikult tema tagasi ei astu. Samuti rääkis Vaher, et Mart Helme allkirjastatud käskkirjal olnud kantsler Lauri Lugna allkiri ei olnd tegelikult Lugna enda poolt antud. Vaheri sõnul ei ole ta näinud ühtegi dokumenti oma ametist vabastamise või tema suhtes distsiplinaarmenetluse alustamise kohta.

„Selles ametis jätkamiseks on mul vaja vabariigi valitsuse usaldust ja loomulikult toetust,” ütles Vaher veel.

Siseminister Mart Helme ütles neljapäeval ERR-ile, et tema korraldusel algatati Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlus ning tema töösuhe on peatatud alates homsest.

Viimased uudised