Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

politseiauto

Kanepi kandis pimedas metsa eksinud 65-aastane mees vajas ööl vastu esmaspäeva väljapääsuks politsei abi.

Häirekeskus sai 21. augusti öösel kella 2 ajal teate abivajavast 65-aastasest mehest, kes oli Kanepist Mügra küla suunas liikudes metsateel sihi kaotanud ning ära eksinud.

Politsei leidis küll metsa servast mehe jalgratta ning tema kodu, kuid mitte hädalist.

Metsa eksinu väljaaitamiseks kasutas politsei kas sel korral levinud viisi ning käivitas operatiivmasina sireeni, ning oli mehega telefonitsi kontaktis, tänu millele metsa eksinu paari tunniga lagedale pääses.

Tunde niiskes ja jahedas öös seigelnud mehe terviseseisundi vaatasid üle meedikud, kelle kinnitusel oli eakas mees hea tervise juures. Politseinikud võtsid mehe patrullsõidukisse ning toimetasid ta ühes rattaga koju.

Kagu jaoskonna piirkonnavanem Katrin Satsi sõnul aitas mehe leidmisele palju kaasa see, et tal oli metsas kaasas mobiiltelefon.

„Vahetus suhtluses saame palju olulist teavet, alustades otsingupiirkonnast kuni inimese tervisliku seisundini välja. See info omakorda määrab, millisel viisil on otsinguid mõistlik kõige tõhusamalt korraldada. Kas kasutada teejuhatuseks signaalrakette, otsida inimest linnulennult kopteriga, kammida maastikku inimahelikuga või ajada jäljele teenistuskoer,” selgitas Satsi.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised