Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei foto.

Rally Estonia toob nädala teises pooles Lõuna-Eesti teedele sadu politseinikke, kes teevad liikluse rahustamiseks tavapärasest tihedamat kontrolli.

Arvestades Lõuna-Eesti käänulisi teid ning tihedat liiklusvoogu, möödus ralliüritus eelmisel aastal tõsisemate vahejuhtumiteta. Enim tööd pakkusid politseile sõidukijuhid, kes arutult ühelt katselt teisele kihutasid: napi nelja päevaga tabati üle 700 kiirusületaja olgugi, et rallikava võimaldas neist igaühel piirkiirusest kinni pidades aegsasti järgmisele katsele jõuda.

„Selleks, et maailma ägedaimat autospordiüritust ei saadaks kihutamisest või näiteks ka joobes juhtimisest tingitud rasked õnnetused, teeb politsei koos vabatahtlikega neil päevil Lõuna-Eestis tavapärasest tihedamat liikluskontrolli,“ märkis politsei poolne rallioperatsiooni juht Andrus Reimaa.

„Ühtekokku on neil päevil Lõuna-Eestis liiklust rahustamas ja avalikku korda tagamas sajad politseinikud ja abipolitseinikud, kolleegid Soome, Läti ja Leedu politseist ning liiklust rahustatakse ka mobiilsete kiiruskaameratega. Liiklust reguleerivad katselt katsele sõites ka Team Motohunt motoreguleerijad, kes saadavad tihedama liiklusega aladel rallisõitjaid ühelt võistluspaigalt järgmisele. Seega kui näete helkurvestis mootorratturit, kes saadab ralliautot, palun lubage nad läbi,“ sõnas politseijuht.

Rallipiirkonnas liiklejatel tuleb järgida liiklusreguleerijate korraldusi, sest ainult nii on võimalik ohuolukordi vältida. „Soovitame ralliüritusele saabujatel eelnevalt tutvuda programmiga ning teha selgeks, kuhu ja mis kellaks tahetakse jõuda rallit vaatama. Nii saab varuda piisavalt aega kohale jõudmiseks ja parkimiseks. Sõidukite parkimisel ja telkimisel tuleb jällegi järgida, kus see on lubatud ilma, et maaomanikele kahju tekitaks.“

Autospordi- ja meelelahutussündmus WRC Rally Estonia 2022 toimub 14.-17. juulil Lõuna-Eestis.

Viimased uudised