Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viimastel nädalatel mitmetest Kagu-Eesti alajaamadest vaske varastanud mees peeti kinni tänu tähelepanelikult naiselt saadud edasiviivale tähelepanekule.

Täna, 30. juuli öösel sai politsei teate tähelepanelikult naiselt, et Võru vallas ühe alajaama juures seisis kahtlane sõiduk ja selle juures mees, kelle sealviibimine öisel ajal oli samamoodi kahtlustäratav. Politsei sai naiselt sõiduki ja mehe kirjelduse ning sündmuskohale jõudnuna avastati, et sealsest alajaamast ongi vaske varastatud. Kahtlane mees ja sõiduk olid sündmuskohalt teadmata suunas lahkunud. Piirkonna kontrollimisel avastati, et mõne kilomeetri kaugusel olev teinegi alajaam on rüüstatud.

„Seni uurimises kogutud infole tuginedes, tõendeid kõrvutades ning saadud lisainfot analüüsides sai politseile piisava pildi sellest, keda neis rüüstamistes kahtlustada. Täna, 30. juulil pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni 30-aastase Põlvamaalt pärit mehe, kes on elukutselt elektrik,“ märkis Põlva menetlusgrupi juhtivuurija Andres Kirsing. Meest kahtlustatakse 15 alajaama rüüstamises vasevarguse eesmärgil. Mehel varasemaid rikkumisi ei ole.

„Politseiuurimises varasemalt kogutud infole andis tähelepanelik naine olulist täiendust detailidega, mis aitasid kuriteos kahtlustatava kindlaks teha. Olime veendunud, et süsteemsete varguste taga võib seista inimene, kes on elektritöödega sinapeal. Esialgsetel andmetel läks seni seaduskuulekat elu elanud mees kuritegelikule teele tekkinud võlgade tõttu, mida ametivendade tööd rüüstates ning varastatud vaske realiseerides vähendada püüdis,“ kirjeldas politseijuht.

Vargusjuhtumite uurimine jätkub käimasolevas kriminaalasjas.

Viimased uudised