Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei tabas kaks poissi, kes rebisid Viljandi linnatänaval naise õlalt käekoti, põgenesid ning asusid loetud tundide möödudes juba järgmist süütegu planeerima. 

Eile teisipäeva, 24. jaanuari õhtul kella 18 ajal sai politsei teate, et Viljandis Malmi tänaval jooksid ühest naisest mööda noorukid, kes rebisid tema õlalt käekoti ning põgenesid. Ohver, 71-aastane proua, õnneks viga ei saanud ning tegutses hoolimata suurest ehmatusest kiiresti: helistas panka palvega konto sulgeda ning teatas juhtunust häirekeskusele, misjärel said patrullid asuda põgenenud noorukeid piirkonnast otsima.

Selgitamaks välja noorukite edasist liikumissuunda, püüdis patrull infot saada siia-sinna lumele jäänud jalatsijälgedest ning analüüsis ka turvakaamerate salvestusi. „Peagi leidsime ühest hoovist üles koti, mille noorukid olid kas maha visanud või põgenemise käigus kaotanud. Igatahes kannatanu rõõmuks selgus, et kõik asjad olid kotis ka alles,“ kirjeldas Viljandi jaoskonna juht Margus Sass.

Noormeeste otsimine linnatänavatel aga järgnevatel tundidel jätkus, kuni kella 22 paiku sõitis patrull juhtuisi mööda ühest noorukist, kes passis kahtlaselt üht naist. „Poissi otsustati kontrollida, kuid kuni sõiduk tagasipööret tegi, pistis poiss jooksu. Patrull tabas ta Köstri tänavalt ning selgitas, et samad noorukid olidki parasjagu plaaninud seal juba järgmist kotijooksu,“ kirjeldas politseijuht. Uurimise käigus tehti kindlaks ka teine poiss, kes oli mõlemas vahejuhtumis kaasosaliseks. Mõlemad poisid on 14-aastased.

„Kui keegi satub süüteo ohvriks, tuleb alati sellest esimesel võimalusel politseile teada anda. Ka võiks ohver püüda meelde jätta nii palju tundemärke kui võimalik. Nii säilib alati suurem võimalus, et süüdlased tehakse kiirelt kindlaks ning välistatakse oht, et ohvrite hulk võiks suureneda,“ märkis Sass.

Ta lisas, et olgu tegu täisealise või ka alaealisega, siis mitte miski ei õigusta süütegude toimepanemist. „Enne aga, kui otsustame, mis neist noortest saab ning kuidas saame neid suunata seaduskuulekale teele, püüame nende käitumise tagamaid paremini mõista. Tihtilugu on need probleemid palju sügavamad kui pelk vajadus hõlptulu järele,“ märkis politseijuht.

Vahejuhtumi kõigi täpsemate üksikasjade välja selgitamiseks alustas politsei väärteomenetlust.

Viimased uudised