Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valga abikeskus

Politsei pidas teisipäeval Valgas kinni mehe, keda kahtlustatakse tuttavalt naisterahvalt terariista ähvardusel ehete röövimises.

Politsei sai teisipäeval teade, et Valgas Kesk tänaval korteris ähvardas mees tuttavat naist terariistaga, röövis temalt erinevaid kuldehteid ning põgenes. Naine oli juhtunust šokis, kuid vahejuhtumis õnneks viga ei saanud.

Esimesel võimalusel teatas ta juhtunust politseile ning andis korrakaitsjatele mehe kirjelduse. Rööviga tekitatud varalist kahju hindas ta umbes 1300 eurole, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Mees liikus Läti suunas

Kuriteoteate laekudes asus politsei selgitama teo toime pannud mehe isikut ning tema võimalikku liikumissuunda. Kuna politseil oli alust arvata, et mees võib liikuda Valgast Läti suunas, teavitati juhtunust ka naaberriigi kolleege.

Kiire koostöö tulemusel pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni 30-aastase Läti vabariigi kodaniku, kelle juurest avastati ka osa varastatud ehetest.

Lõuna Ringkonnaprokuratuur on taotlenud kahtlustatava eeluurimise ajaks vahi alla võtmist. Prokurör Valdo Gerassimovi sõnul ei ole kahtlustatavat Eestis varasemalt kriminaalkorras karistatud, kuid asjaolu, et ta on korduvalt erinevate varavastaste ja narkootikumidega seotud süütegude eest karistatud Lätis annab aluse arvata, et ta pole varasematest karistustest õppust võtnud.

„Uute kuritegude toimepanemise vältimiseks on prokuratuuri hinnangul hädavajalik kahtlustatav eeluurimise ajaks ühiskonnast isoleerida,” ütles Gerassimov.

Valga politseijaoskonna politseimajor Andres Saaron ütles, et viimastel aastatel on Valgamaal röövide arv märgatavalt langenud.

„Näiteks mullu registreeriti Valgamaal kolm röövi, sellele eelnevatel aastatel keskmiselt kümmekond aasta kohta,” kirjeldas Saaron.

Lõunaeestlane

Viimased uudised