Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei edastas pikemas seletuse eilse, pühapäevase vahejuhtumi kohta Räpinas, kus toimus tagaajamine ja tulistamine.

Asi algas pealtnägija kirjelduse kohaselt nagu action-filmis: Õhtul lõppes Peipsi järve festival Värskas. Sadamasillal oli kuulda kahte lasku. Hiljem, umbes 23 paiku tulid ujumisalasse politsei ja piirivalve mitme autoga… Umbes kahe paiku öösel lisandus ilmselt sõjaväe helikopter, mis maandus ujumisranna ja sadama vahelisel muruplatsil. Tiirutas pärast järve kohal, umbes kolme paiku maandus uuesti. Kui helikopter lahkus, lahkusid ka politsei ja piirivalve.

Politsei seletus asja kohta:

Eile hilisõhtul andis politsei Tartus peatumismärguande Leedu numbrimärgiga sõidukile Lexus, mille juht eiras politseinike peatumismärguannet ning sõitis suurel kiirusel edasi Räpina suunas. Hinnates, et sellise välismaise registreerimisnumbriga sõiduki ja liiklusohtliku käitumismustri taga võib olla kellegi järjekordne püüd Eestist autosid varastada, reageeris politseipatrull juhtunule tavapärasest jõulisemalt.

Räpina sadamasse jõudes hülgas juht auto ning jooksis vette. Talle järgnenud patrullpolitseinik tegi kolm hoiatuslasku õhku, kuid kaldast juba sajakonna meetri kaugusel olnud mees otsustas ujudes edasi põgeneda ning kadus kaldal olnud politseinikel silmist.

Arvestades, et mees võis sattuda uppumisohtu, käivitas politsei päästeoperatsiooni, kuhu kaasati piirivalvurid mitme paadiga ning lennusalga kopter, mis kammis piiriveekogu ja selle kaldaid soojuskaameraga, ent meest leida ei õnnestunud. Päästeoperatsioon jätkus ka järgmisel päeval, kuid meest ei leitud.

Sadamasse maha jäetud Lexus teisaldati politseiparklasse. Täpsemad asjaolud, miks mees selliselt politseinike eest põgenes ning oma elu vette põgenedes nõnda suurde ohtu pani, on selgitamisel.

Kommentaarid

Viimased uudised