Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna öösel käivitatud politseioperatsiooni käigus tabas politsei Tartumaal kaks meest, keda on alusta kahtlustada vähemalt kahes samal ööl toime pandud kaupluse varguses.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk rääkis, et täna öösel kella kolme paiku sai politsei teate, et Tartu vallas on sisse visatud Kõrveküla kaupluse ukseklaas ning poest on minema viidud alkohoolseid jooke. „Sündmusele reageerinud patrullid ümbrusest kurjategijaid vahetult ei tabanud. Küll aga saime kohapealt kasulikku infot kaupluse juurest lahkunud sõiduki ning sellega liikunud isikute kohta. Patrullid asusid piirkonnas kirjeldatud sõidukit otsima, kui kella nelja ajal laekus teade, et ka Roiu kauplusesse murti hetk tagasi sisse ning püüti varastata niisamuti alkoholi. Kohaliku inimese sekkumisel jooksid aga vargad kauplusest välja ning pagesid lähedalasuvasse metsatukka,“ kirjeldas operatiivjuht.

Ta märkis, et kurjategijate tabamiseks kaasati tavapatrullidele lisaks nii kiirreageerijad drooniga kui ka koerajuht teenistuskoeraga, kellest viimane kaupluse juurest võimalike varaste jälje üles võttis ning politseinikud paarisaja meetri kaugusel oleva hoonetekompleksi juurde juhatas. Majast tabasid politseinikud kaks meest, keda on alust kahtlustada täna öösel toime pandud kauplusevargustes.

Mehed vanuses 23- ja 24-eluaastat peeti kinni ning toimetati kinnipidamisasutusse. Mõlemaid mehi on varasemalt samalaadsete kuritegude eest ka kriminaalkorras karistatud.

Roiu poe juurest leiti ka mõlemal sündmuskohal tähelepanelike kogukonnaliikmete poolt nähtud hele Peugeoti sõiduauto, milles kauplustest varastatud esemed. Masin ühes leitud kaubaga toimetati politseimaja õuele. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses, mille käigus selgitatakse muuhulgas sedagi, kes kinnipeetud mehi on alust kahtlustada täna öösel ka Tabiveres ja Karksi-Nuias toime pandud kauplusevargustes.

Operatiivjuht märkis, et sedavõrd kiire kahtlustatavate tabamine sai suuresti teoks tänu aktiivsetele kogukonnaliikmetele, kes märkasid öösel nii kahtlast tegutsemist kaupluste juures, sündmuskohalt lahkunud sõidukit kui ka põgenevaid isikuid, kellest info väga operatiivselt ja detailselt politseinikele edasi anti. „Taolised tähelepanekud ja tugi on politseinikele alati suureks abiks, kuid kahtlast tegutsemist märgates ei tohiks kindlasti ise end ohtu seada ning pigem jääda ohutusse kaugusesse ja politseile kurjategijate tabamiseks vajalikku teavet vahendada distantsilt,“ rõhus Virk ohutusele.

Muuhulgas märkis ta sedagi, et taaskord oli suureks abiks kahtlustatavate ja nende sõiduki tuvastamisel ka turvakaamerasalvestisest, mistõttu tuletab ta ka teistele kauplusepidajatele meelde, et aeg-ajalt kontrollitaks oma seadmeid ning veendutaks nende korrasolekus ning seadistustes.

Viimased uudised