Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Politsei ootab pealtnägijate infot läinud neljapäeva õhtul Adavere tuuliku juures toimunud ränga liiklusõnnetuse kohta, milles sai raskelt vigastada telesaatejuht Signe Lahtein.

Kõigil neil, kes vahetult seda avariid pealt nägid, palub politsei ühendust võtta uurijaga tarvo.aas(at)politsei.ee või telefonil 5330 8944.

„Teada on, et veokijuht oli kaine, sõidukijuhi vereproovi vastus ei ole hetkel veel laekunud,” selgitas Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk. „Masinate rehvid vastasid nõuetele. Täpsemat infot jagame esimesel võimalusel.”

Neljapäeval, 22. märtsil kella 21.23 ajal juhtus raske liiklusõnnetus Jõgevamaal Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa teel, milles sai tõsiseid vigastusi 40-aastane naine. Esialgsetel andmetel kaotas Tallinna suunas liikunud Opel, mida juhtis 40-aastane naine, oma masina üle kontrolli ning paiskus kokku vastassuunas Tartu poole liikunud veokiga Volvo, mida juhtis 21-aastane mees. Mõlemad masinad paiskusid kokkupõrke järel teelt välja.

Politsei selgitas sündmuskohal, et veokijuht oli kaine ja juhtimisõigusega, tema õnnetuses viga ei saanud. Mõlemad sõidukijuhid kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust.

Veokijuhi esmaste ütluste järgi oli Opel liikunud oma vööndis, kui kaotas ühel hetkel juhitavuse ning paiskus vastassuunda, kus toimus ka kokkupõrge.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas kirjeldas, et teelõik sündmuskohal oli lörtsisegune ja libedavõitu. „Sõiduteed võivad kohati olla libedad, mistõttu tuleb kiirust valides teeolusid sõidu kestel pidevalt uuesti hinnata. Sõiduteede olukord võib kohati näida ka juba kevadine, kuid ööpäevaringselt kõigub temperatuur nullkraadi ümber ja muudab seeläbi ootamatult ka teeolusid. Ka selle õnnetuse juhtudes kõikus Põltsamaa vallas temperatuur nulli ja ühe vahel,“ tõdes operatiivjuht.

Juhtumi täpsemad üksikasjad selgitatakse menetluses.

Viimased uudised