Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

politsei

Lõuna-Eesti teedel oli kolmapäeva muutlikes ilmaoludes palju liiklusõnnetusi ning neljapäeva hommikul võivad teed olla ohtlikult libedad, hoiatab politsei.

Kolmapäeval abistasid Lõuna-Eesti politseinikud üle 30 liikleja, kes libeduse kaasmõjul liiklusõnnetustesse olid sattunud, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Osa õnnetustesse sattunud inimestest viidi tervisekontrolliks haiglasse, ent õnneks keegi neist tõsisemalt viga ei saanud.

Valdavalt tõid muutlikele ilmaoludele sobimatud sõiduvõtted kaasa ohtralt teelt väljasõite ning samas ka kokkupõrkeid sõidukite vahel. Seda nii asulavälistel kui -sisestel teedel.

Õhtul saabunud sulaga on õnnetuste hulk näitamas langustrendi, kuid eesootavatel hommikutundidel prognoositakse temperatuuri kõikumist nulli ja paari miinuskraadi ümber, mis tähendab, et sõiduteedel on hommikul tugev libeduse oht.

Kuigi kolmapäevastes õnnetuses osalenud sõidukitest enamikul olid all nõuetekohased rehvid, ei piisanud sellest, et õnnetust vältida. Selle kõrval tuleb kindlasti valida sõidutee tingimustele vastav sõidukiirus ning jälgida hoolega, et sõiduk turvaliselt teel püsiks.

Politsei avaldab lootust, et ohtlikes oludes madalama sõidukiiruse kasuks otsustanud autojuhid ei pälvi möödasõidule minevate autojuhtide halvakspanu, nagu seda tihti hommikusel tipptunnil juhtub.

Lõunaeestlane

Viimased uudised