Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, reede hommikust kuni laupäeva hommikuni postitab Politsei- ja piirivalveamet oma Facebooki seinale infot numbrile 112 tulnud väljakutsete kohta. 

Kokkuvõtted laekunud kõnedest avaldatakse tunnise viivitusega ning suure üldistusastmega, et tagada teatajate anonüümsus ning mitte kahjustada võimalikke menetlusi. Näiteks annab politsei osalist või aadressi täpsustamata teada, et sai väljakutse Tallinna kesklinna, kus korterist kostab lärmi.

Politseinik Maarja Punaku sõnul joonistub 24 tunni jooksul PPA Facebooki lehele postitatust välja pilt sellest, milline on korrakaitsjate silme läbi üks keskmine reede Eestis ning kuidas näeb välja politseinike argipäev.

Sel aastal postitab politsei väljakutsete vahele ka 13 videolugu politseinikest, kes kirjeldavad oma enim meelde jäänud väljakutseid. „Nende hulgas on ammuseid juhtumeid ja üsna värskeid, traagilisi ja raskeid, kuid ka koomilisi ja absurdseid,“ rääkis Punak. „Loodetavasti ilmestavad need väljakutsed kõige paremini politseitööd, kus väljakutsele sõites ei tea sa tegelikult kunagi, mis sind seal ees võib oodata.“

Keskmiselt laekub hädaabinumbrile 112 ööpäeva jooksul umbes 4000 telefonikõnet üle Eesti, millest politseinike reageerimist vajab ligi 400.

Täna algav Facebooki väljakutsete maraton on järjekorras juba kuues. Politsei- ja Piirivalveameti Facebooki lehte saavad lugeda ka need inimesed, kellel pole portaalis kontot. Politsei lehe leiab aadressil www.facebook.com/politseijapiirivalveamet.

Kommentaarid

Viimased uudised