Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PPA

Möödunud pühapäeval olid politseinikud parajasti liiklust rahustamas ning kiirust mõõtmas Põlvamaal, kui nende radarisse lendas üks rohelise-valgekirju mootorratas.

Selle kiiruseks fikseerisid politseinikud 195 km/h. Politseinikud võtsid ratturile sappa ning sellele anti peatumismärguanne. Juht seda aga eiras ning asus eest ära sõitma.

Õnnetul või just õnnelikul kombel sõitis rattur end aga tupikusse ning tal ei jäänudki muud üle kui peatuda ning saatusega silmitsi seista.

Mehe ja tema dokumentide kontrollimisel selgus ka pagemise põhjus – tal puudus juhtimisõigus. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning viidi kinnipidamisasutusse.

Ühe päeva sai mees oma hulljulge kihutamise üle järele mõelda ning siis seisis ta juba kohtuniku ees, kes määras mehele rikkumise eest nädalajagu arestipäevi.

Kuigi räägime kiiruseületamise ohtlikkusest pidevalt, pole liikluspilt kahjuks oluliselt muutunud. Samuti pole muutunud juhtide suhtumine – kiiruse ületamist peetakse endiselt normaalsuseks, kohati isegi enesestmõistetavaks, edastab politsei sotsiaalmeedias.

Kõige sagedamini ütlevad kiiruseületamiselt tabatud juhid, et neil oli kiire tööle, arsti juurde või kuskile mujale.
Kohati lausa absurdsetena kõlavad vabandused võivad küll panna kulmu kergitama, aga kindlasti ei aja muigama. Politseinikena oleme näinud kiiruseületamise kõige traagilisemaid tagajärgi. See on tõsine rikkumine ning oskamatus oma aega planeerida ei vabanda seda välja.

Viimased uudised