Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei edastas kommentaari Võru Boschwechteri juures toimunud tänaöisele operatsioonile. Ühtlasi anti teada, et eriüksus K-komandot seal ei olnud, kohal olid Lõuna prefektuuri kiirreageerijad ja patrullpolitseinikud.

Juhtunut kommenteerib Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba:

21. novembril veidi pärast keskööd läks Kagu politseijaoskonna patrull kontrollima ühte Võru linna meelelahutusasutust, mille kohta oli eelnev info, et seal võib toimuda avalik üritus. Vastavalt Vabariigi Valituse korraldusele on pärast keskööd meelelahutusasutustes viibimine klientidele keelatud. Eelneval päeval vestlesid Kagu jaoskonna politseinikud meelelahutusasutuse omanikuga ja osutasid tähelepanu kehtivatele piirangutele.

Öösel asutust kontrollima saabunud politseipatrull avastas, et asutuse uksed on suletud, inimesed ei pääse välja ning sees toimub kaklus. Meelelahutusasutuse omanik viibis sees, keeldus ust avamast ja inimesi välja laskmast. Politseinikud vestlesid temaga läbi ukse ja ka telefoni teel, hoiatades, et uks avatakse sunniga. Kuna korraldustele uks avada ei reageeritud, kutsus politsei kohale päästjad, kes ukse avasid.

Sees toimus pidu, kus oli kohal ligi sada inimest ning politsei edastas suulise viibimiskeelu, andes sellega inimestele kohustuse lahkuda. Klubi omanik keeldus igasugusest koostööst ning takistas politsei tegevust.

Enne kella 2 saabusid kohale kiirreageerijad, kes läksid klubis diskori juurde ja palusid muusika välja lülitada. Seejärel vestlesid ametnikud klubis olevate seltskondadega ning andsid korralduse pidutsemine lõpetada ja lahkuda. Suur osa inimesi lahkus, kuid paraku väljendasid mitmed jätkuvalt pahameelt peo lõpu kohta ning eirasid politsei korraldusi. Politsei kasutas füüsilist jõudu ja käeraudu inimeste suhtes, kes vastupanu osutasid. Nende andmed fikseeriti, ning osad toimetati jaoskonda, kellest kaks viidi kainenema.

Hoolimatus inimeste tervise suhtes ja selle hoidmiseks kehtestatud piirangute rikkumine on äärmiselt vastutustundetu. Ükskõikne suhtumine tervisesse võib kaasa tuua veel suurema nakatumise ja rangemad piirangud, mida me kõik tahame tegelikult vältida. Meil on sellest aastast juba kõikjal Eestis, aga ka Lõuna-Eesti näiteid, kus pidudest ja suurematest inimeste kogunemistest on kasvanud koroonakolded, kus nakatunuid on väga palju. Kevadel olid sellisteks kolleteks Kuressaare ja Võru, alles suve lõpus meelelahutusasutus Jõhvis. Viiruse leviku tõkestamiseks on vaja kõigi ühist pingutust, sealhulgas peaks iga inimene kontakte teiste inimestega vähendama, kandma avalikus kohas maski ja vältima kohti, kus distantsi hoida ei ole võimalik.

Politseile teadaolevalt on üritus planeeritud kahepäevasena ning jätkub täna õhtul. Politsei suhtleb kohaliku omavalitsuse ja Terviseametiga, et vältida olukorra kordumist. Info ja materjalid toimunud piirangute rikkumise kohta edastame Terviseametile ja kohalikule omavalitusele.

Terviseameti kommentaar:

Sündmuse kohta on algatatud riiklik järelvalvemenetlus.

Kommentaarid

Viimased uudised