Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei katkestas täna Narvas peetud punamonumentide tagastamise toetuseks peetud avaliku koosoleku, sest üritusel eksponeeriti sõjasümboolikat ja rikuti avaliku koosoleku korraldamise nõudeid. Koosoleku korraldaja ja kahe osaleja suhtes alustati väärteomenetlust.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Urmas Elmi sõnul oli avalik koosolek politseis registreeritud, kuid võimalike provokatsioonide ennetamiseks pöörati üritusele kõrgendatud tähelepanu. „Meie eesmärk oli tagada koosolekul avalik kord ning jälgida, et üritus mööduks rahumeelselt ja korrarikkumisteta. Katkestasime avaliku koosoleku, kuna seal osalenud inimesed eksponeerisid sõjasümboolikat ja ei olnud nõus neid eemaldama,” sõnas Elmi.

Politsei toimetas jaoskonda koosoleku korraldaja, 52-aastase naise. Tema suhtes alustati väärteomenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku koosoleku pidamise nõuete rikkumist. Lisaks alustati väärteomenetlust kahe sõjasümboolikat kandnud inimese suhtes karistusseadustiku alusel, mis käsitleb vaenu õhutamist.

„Hindame iga avaliku koosoleku puhul riske ja ohtu avalikule korrale ning vestlesime koosoleku korraldajatega. Olime tänase ürituse eestvedajaga varasemalt suhelnud, selgitanud võimalikke ohte ja tuletanud meelde, et Eestis ei ole sõjasümboolika kasutamine ja vaenu õhutamine lubatud. Samuti selgitasime, et koosoleku korraldajal lasub vastutus pidada kinni kõigist avaliku koosoleku korraldamiseks kehtestatud nõuetest.“

Politsei pöörab sõda propageeriva sümboolika kasutamisele igapäevaselt tähelepanu, vestleb sümboleid eksponeerivate inimestega ning selgitab, et see mõjub provotseerivalt. Juhul, kui inimene ei nõustu sümbolit eemaldama, reageerib politsei resoluutselt ning reeglina alustatakse väärteomenetlust.

Viimased uudised