Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PPA

Tänavu 26. aprillist kuni 20. maini korraldab Politsei- ja Piirivalveamet merepääste teemakuu, kus on fookuses otsingu- ja päästetööd ning nende korraldamine. Teemakuu raames on kõigil huvilistel võimalik tutvuda PPA vee- ja õhusõidukite ning merepäästjate igapäevatööga, toimub rahvusvaheline konverents ning merepäästjad võtavad omavahel mõõtu.

„Teemakuul ootame kõiki huvilisi meie politseijaoskondadesse, kordonitesse ja teenistuskohtadesse tutvuma merepäästevarustuse ja merepäästjate tööga,“ rääkis PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla. „Teemakuu algab 26. aprillil, kui toimub rahvusvaheline merepäästekonverents, ning selle lõpetab 20. mail Tallinnas Lennusadamas toimuv mereperepäev ja merepäästeoskuste võistlus,“ lisas Kohtla.

Kohtla sõnul juhatatakse teemakuuga sisse uus navigatsioonihooaeg ja tunnustatakse kõiki merepäästjaid – nii kutselisi kui vabatahtlikke. „Kuna merepääste hõlmab paljusid erinevaid osapooli, otsustasime teemale pühendada terve kuu – merel juhtunud õnnetuse korral abistavad hädasolijat nii merevalvekeskuses töötavad koordinaatorid kui ka vee- ja vajadusel õhusõidukite meeskonnad, sealjuures võib merepäästja olla politseiametnik, aga ka kutseline päästja või hoopis vabatahtlik. Kõik need inimesed on valmis appi minema isegi kõige karmimates ilmastikutingimustes, öösel ja päeval, ning just seetõttu leiame, et nende tööst tuleb laiemalt rääkida.“

SAR teemakuu ettevõtmised:

26.-27. aprill rahvusvaheline merepäästekonverents „SAR: Chance Favours the Prepared“ (tõlkes: Õnn soosib valmistunuid).

20. mai mereperepäev ja merepäästeoskuste võistlused Lennusadamas.

LÕUNA PREFEKTUUR:

5. mail Mustvee sadamas – veesõidukid Piiri-Liisu, hõljuk, M-78 ning varustus, võimalus õppida viskeliini ja päästerõnga viskamist.

5. mail Varnja teenistuskoha esisel alal – veesõidukid Boomeranger ja M-75, päästevarustus.

5. mail Mehikoorma teenistuskoha esisel alal – veesõidukid Boomeranger ja M-76, hõljuk, päästevarustus.

19. mail kell 10.00-16.00 näidatakse Setomaa vallas Väike-Rõsnas Värska teenistuskohas tehnikat ning päästevarustust, kaasatud on ka kohalik päästekomando oma vahenditega.

Viimased uudised