Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei avaldas neljapäeval video, kuidas alkoholijoobes 33-aastane mees üritas 9. juulil Narvas teda jälitanud politseipatrulli eest ära sõita.

Tagaajamine kulges mööda kitsaid kõrvalteid, Tallinn-Narva maanteel ja ka Narva linnas, kuhu sisenedes küündis sõiduauto BMW kiirus 180 kilomeetrini tunnis.

„See on vaid puhas õnnelik juhus, et mitmeid kilomeetreid kestnud kihutamise käigus keegi viga ei saanud. Seda enam, et vaatamata õhtusele ajale veel paljud tänavatel ringi liikusid,” tõdes Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urb.

Elektrijaama teel kaotas mees sõiduki üle juhitavuse ning sõitis otsa vastutulevale veokile. Inimesed liiklusõnnetuse tagajärjel kannatada ei saanud.

„Õnneks peatas vastutustundetu mehe veoauto, mitte süütud kaasliiklejad. Vastasel korral ei räägiks me praegu ohtlikust kihutajast, vaid järjekordsest surmakutsarist, kelle hulljulgus traagilisi tagajärgi endaga tõi,” sõnas Narva patrullitalituse juht.

Pärast kokkupõrget pidasid politseinikud juhi kinni. Mehel tuvastati kriminaalne joove.

Viru Maakohus mõistis 11. juulil mehe kokkuleppemenetluses süüdi mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis ja mõistis talle poolteistaastase vangistuse, mida jäetakse täitmisele pööramata tingimusel, et mees ei pane 3-aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Lisakaristusena võeti temalt mootorsõiduki juhtimisõigus kaheks aastaks.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised