Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei andis lisainfot Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas tagaotsitava sünnitanud naise kohta.

Räägib Haapsalu politseijaoskonna juht Andrei Taratuhin:

„Politsei sai eile, 5. veebruaril teate, et Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas leiti vastsündinu surnukeha. Surnukeha oli leidnud ja teataja maja juurde toonud pere koer. Politsei reageeris väljakutsele koheselt ja kuna saabunud infole tuginedes ei olnud leitud lapse ema teada, siis alustati koheselt piirkonnas otsingutega, et leida vastsündinu ema.

Meie kõige tähtsam ülesanne on praegu leida lapse ilmale toonud naine, kes ei ole meile teadaolevalt endiselt pöördunud arstiabi saamiseks haiglasse ja võib vajada seega kiiret abi.

Eile õhtul ja öösel käisid politseinikud läbi nii piirkonna maastikku kui ka piirkonnas olevaid hooneid ja nende territooriumi. Kasutasime nii eile kui ka täna valgel ajal droonide abi, et suuremat maa-ala üle kontrollida. Otsingutel kasutasime ka teenistuskoerte abi. Oleme suhelnud inimestega, kes võisid eile ennelõunal lapse surnukeha leidmise piirkonnas viibida, et koguda neilt infot, mis võiks viia abivajava naise leidmiseni. Lisaks oleme rääkinud haiglate ja perearstidega.

Oleme kogunud piirkonnast kõikvõimalikke jälgi, mis võiksid meid viia lähemale naise leidmisele ning loodetavasti annavad nende osas tellitud ekspertiisid vajalikku lisainfot. Nende tulemuste laekumine võtab siiski aega. Seni kogume täiendavat infot, kontrollime seda ja vaatame läbi piirkonnas olemasolevate valvekaamerate salvestisi, et tuvastada piirkonnas viibinud inimesi, kellelt politsei võib naise kohta täiendavat informatsiooni saada.

Meile on laekunud ka mitu vihjet, mida oleme ka kontrollinud nii Läänemaal kui Harjumaal, kuid nende vihjete kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud meie poolt otsitava abivajava naisega. Oleme kõigile tänulikud iga infokillu eest ja kontrollime kõiki meile laekuvaid vihjeid. Teie poolt antud info ja märkamine võib päästa naise elu!

Praeguseks ei ole politseile veel teada, kes lapse ilmale toonud naine on, seega ei ole meil võimalik anda ka täpsemat inimese kirjeldust. Palume jätkuvalt kõigi abi, kes võivad omada mingit infot selle kohta, kes lapse ilmale toonud naine võib olla või kes eile ennelõunal piirkonnas midagi kahtlast märkasid. Andke sellest meile teada helistades numbril 5198 9886 või 112.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks oleme alustanud kriminaalmenetlust ettevaatamatusest surma põhjustamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.”

Viimased uudised