Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

talverehvide

Riiklik Ilmateenistus prognoosib sel nädalal miinuskraade ja lörtsi. Politsei soovitab aegsasti rehvivahetuseks valmistuda ja aja broneerida.

„Esimene talvekuu koputab varsti uksele, püsivad miinuskraadid jõuavad ka kohe kohale. Seega peavad sõidukiomanikud üle vaatama, kas nende talverehvid on korralikud ja terved. Kui ei, siis tuleb soetada korralikud rehvid ning panna aeg vahetuseks,“ ütles liiklusjärelvalvekeskuse patrulltalituse juht Henry Murumaa.

Murumaa sõnul tulevad libedad teeolud pahatihti üllatusena. „Kui vahetasid sügisjope paksema vastu ja kasutad autos istmesoojendust või kirud selle puudumist, siis need kõik märgid viitavad sellele, et lörts ja jää jõuavad varsti teele,“ lausus Murumaa.

Rehvi ostes on tähtis selle kvaliteet ja selle tüüp. „Ostes peab jälgida, et rehvid ühtiksid sinu automargile tehase poolt kehtestatud nõuetega nagu kõrgus ja laius. Vale laiuse ja ebaõige kõrgusega rehv mõjutab sõiduki juhitavust,“ rääkis politseinik.

Murumaa ütles, et väga väheste õnnetuste puhul saab näpuga näidata kulunud või katkiste rehvide suunas ja öelda, et ainuüksi need põhjustasid kokkupõrke või teelt väljasõidu. „Tavaliselt on see mitme asja koosmõju. Näiteks ületatakse kiirust või sooritatakse ohtlikke ja ebavajalikke manöövreid. Kui siis läheb midagi nihu või tuleb äkitselt reageerida, ei pruugi kulunud rehv sind õigeaegselt aidata,“ sõnas politseinik.

Murumaa soovitab rehviostjal, kes ei tea, millist rehvi osta, pöörduda eksperdi poole. „Vale rehv on sama ohtlik nagu kulunud,“ ütles ta.

Alates 15. oktoobrist võib sõita talverehvidega. Nende kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. Lamellrehvidega tohib sõita aastaringselt. Talverehvi jääksügavus peab olema vähemalt 3 millimeetrit.

Politsei- ja Piirivalveamet käivitas kevadel Eesti Rehviliiduga kampaania „Paigaldan korralikke rehve!“ ning kutsub sellega ühinema töökodasid, kes paigaldavad sõidukitele korralikke rehve.

Viimased uudised