Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jõgevamaal Adavere ligidal toimus täna päeval raske liiklusõnnetus, kus külglibisemisse sattunud ja vastassuunavööndisse kaldunud veok põrkas kokku vastu tulnud Mazdaga.

Mazdat juhtinud 23-aastane mees hukkus sündmuskohal. Teel haiglasse suri ka Mazda 40-aastane kaassõitja.

Politsei liiklusinfo andmetel toimus liiklusõnnetus kella 13.08 ajal Jõgevamaal Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa mnt 122. kilomeetril, kus esialgsetel andmetel kaldus Tartust Tallinna pooole sõitnud 54-aastase mehe juhitud poolhaagisega veoauto Volvo vasakule vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastu liikunud sõiduautoga Mazda 3, mida juhtis 23-aastane mees.

Kokkupõrke tagajärjel paiskusid mõlemad sõidukid vasakule teelt välja, veoauto poolhaagis jäi risti sõiduteele ning sellele sõitis sõidukiga Ford Transit otsa 31-aastane mees. Mazda juht hukkus sündmuskohal, Mazdas viibinud 40-aastane mees toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus ta hiljem suri. Samuti sai õnnetuses viga Mazdas viibinud 25-aastane mees, kes toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi.

„Miks veoauto oma sõidurajal ei püsinud ning millised täpsemad asjaolud viisid traagilise õnnetuse ja kahe inimese surmani, selgitatakse välja täiendavates ekspertiisides ja kriminaaluurimises,“ sõnas sündmuskohal töötanud avariipolitseinik Rando Jõemets. Ta rõhutas, et talvised teeolud on muutlikud ning ettearvamatud, nõudes igal sekundil juhi kogu tähelepanu suunamist sõiduki juhtimisele.

„Iga väiksemgi kõrvaltegevus, teeoludele mittevastav sõidukiirus, äkilised manöövrid või pidurdamised võivad kaasa tuua pöördumatult traagilise tagajärje. Seda iseäranis lumisel, libedal või märjal sõiduteel, kus pidurdusteekond on tavapärasest pikem,“ ütles Jõemets.

Veokijuht ja Ford Transiti juht said kohapeal esmaabi ning haiglaravi ei vajanud. Politsei veendus, et nii Volvo kui ka Fordi juhid olid kained.

Politsei selgitas sündmuskohal, et sõidukite rehvid vastasid nõuetele, kuid teeolud olid avariipaigal väga libedad. Millistel asjaoludel traagiline avarii juhtus, selgitatakse kriminaalmenetluses.

Kommentaarid

Viimased uudised