Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotside toetus jätkab kukkumist: märtsis langes rahva usalduse kaotanud sotside toetus 10,6 protsendini, mis on viimaste aastate madalaim tase.

Erakondade populaarsusreitingut juhib värske märtsikuise küsitluse põhjal Reformierakond 34,1 protsendiga. Teine on Keskerakond 23,8 protsendiga ja kolmas EKRE 18,3 protsendiga, selgub BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor äsjasest küsitlusest.

Vabaerakonna toetus oli märtsis 5,2 protsenti, IRLi toetus 4,1 protsenti ja roheliste toetus 3,6 protsenti.

Märtsis oli valitsuskoalitsiooni moodustavate Keskerakonna, SDE ja IRL-i kogutoetus 38,5 protsenti, kolme opositsioonierakonna kogutoetus oli märtsis 57,6 protsenti.

Sotside toetus on suurem linnades, EKRE-l maapiirkondades, Reformierakonnal eestlaste hulgas ja Keskerakonnal venelaste hulgas.

Kantar Emor näitab erakondade reitinguprotsente nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega „ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Andmete näitamise selline viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Märtsis oli „ei oska öelda” osakaal 25,6 protsenti. Maksimaalne statistiline viga ±3,1 protsenti.

Kokku küsitles Kantar Emor 8. – 14. märtsini veebiintervjuude meetodiga 899 kodanikku vanuses 18-74 aastat.

 

 

 

Viimased uudised