Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Inga Raitar/Facebook

Võru vallas Väimelas suitses eile, esmaspäeval hein vanas küünis, mille asemele taheti teha uus kanala.

Lõuna päästekeskuse info kohaselt teatati häirekeskusele tulekahjust Võru vallas Väimela alevikus Pärna teel 26. augustil kell 14.20. Põles heinaküün (20 x 50 m) koos sinna ladustatud heintega. Kustutustööd lõpetati kell 19.32. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Samas kõrval oma ema aialapil kartuleid võtnud Inga Raitar kirjeldas asja nii:

„Kõrval garaažide juures igapäevaselt autosid putitavad mehed muutuvad ärevaks ning hakkavad rääkima „seal, kuhu see kanala pidi tulema, kõik kohad suitsu täis”. Ning siis kostavad juba tuletõrje ja kiirabisireenid. Ajan end vao vahelt püsti ja vaatan – taevas tõesti suitsu täis. Kohale minnes selgub, et heinaküünid ja heinapallid. Neli tuletõrjemasinat, suits paks, kiirabi ilmselt juhuks, kui suitsus lisaks heinale veel midagi tervistkahjustavamat peaks kärsssama – mäletatavasti leiti neistsamadest vanadest lautadest siin kummalisi kiirgusohtlikke jäätmeid, mis enne kontroli saabumist lähikondseltele põldudele laiali laotati.

Eks põlemine on arendajatele muidugi vana nipp arendamist takistavast vanast ehitisest lahti saamiseks. Või mistahes jälgede peitmiseks. Aga jätame asjatundjad juurdlust toimetama, kartulivaole tagasi.”

Viimased uudised