Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: ev100.ee

Võru keskväljak on tundmatuseni muutunud võrreldes sellega, milline projekt algselt hindamiskomisjoni poolt heaks kiideti.

Tookord ütles hindamiskomisjoni esimees, linnapea Anti Allas, et väljaku puhul tehakse mõningaid muudatusi, aga üldpilt jääb samaks. Tegelikkuses aga on üldpilt tundmatuseni muutunud. Mingeid UFO-de maandumisplatse ega ebaloomulikult suuri valgusteid algselt polnud. Need on linnavalitsus sinna hiljem juurde teinud. Samuti polnud püramiidide kujulisi tankitõkkeid tee ääres.

Linnapea Anti Allas rääkis väljaku taastamisest endisel kujul. Selle peale ütles kogu elu Seminari väljaku ääres elanud 77 aastane vanahärra järgmist: „Väljak meenutab tõesti ajaloolist väljakut: see aurav vesi meenutab mära auravat kust ja püramiidid meenutavad hobuse sitahunnikuid! Rattaid ja suuri ufo aluseid ei meenu kuidagi.”

Vanahärra mäletab, et vanasti jooksis temagi 3-5 aastaselt puumõõgaga ringi, aga et 40ndates eluaastates linnapea jookseb puumõõgaga ringi…

Võrdle algset projekti ja praegust seisu (kliki pildil ja liiguta liugurit edasi-tagasi):

[image-comparator left=”https://lounaeestlane.ee/wp-content/uploads/2019/09/voru.jpg” right=”https://lounaeestlane.ee/wp-content/uploads/2019/09/voru2.jpg” width=”100%” classes=”hover”][/image-comparator]

 

Viimased uudised