Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

„Putin lahendab Ukraina, Brüsseli ja meie oma juhtide küsimuse,” kuulutab Poola põllumees, kes juhib oma traktorit Ukraina piiri äärde. Traktoril lehvib punalipp.

Tegemist on Poola põllumeestega, kes blokeerivad piiri Ukrainaga. Nad loodavad, et tuleb Putin ja lööb „korra majja” mitte ainult Ukrainas ja Brüsselis, vaid ka Poolas.

Poola põllumehed on Ukraina piiril väljendanud seisukohta, et pigem külmuvad nad piiril seistes surnuks, kui lasevad üle piiri tuleval Ukraina toodangul välja suretada Poola põllumajanduse.

Sotsiaalmeedias märgitakse, et nende sõnade tõsidust ei saa üle hinnata. See on jultunud üleskutse autoritaarseks sekkumiseks, ohtlik flirt despotismiga põllumajandusliku eriarvamuse varjus.

Märgitakse, et Putinit kutsudes joondub see põllumees türanniga, kes vastutab inimkonnavastaste julmuste eest, reetes tegelikult vabaduse ja demokraatia põhimõtted, mille eest Euroopa seisab.

„Oi kui õhuke piir on rahulolematuse ja reetmise vahel – üks samm ja jää praguneb,” märgib kommentaator, „Ja Poola politsei kaitseb neid.”

Ukrainas peetakse Poola põllumehei Vene agentideks ja neid on väljas tuhandeid. Vene agentide võrgustik paisub ka teistes Ukrainaga piirnevates riikides.

Viimased uudised