Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Pihkvas ilmusid välja plakatid, milles kuulutatakse, et uusi võitlejaid värbab Tsetšeeni grupp Ahmat polk.

Ahmat polk värbab sõdureid sõtta pärast skandaale Wagneri grupiga.

Pihkvas ilmusid välja propagandaplakatid, mis kutsuvad liituma „Ahmati polguga” ja minema Ukrainasse sõtta: kutseid põhjendatakse „patriotismi” ja „abiga riigile”, vahendab opositsiooniline väljaanne Pskovskaja Gubernija.

Ahmat polk muutus aktiivsemaks pärast seda, kui Wagneri looja Jevgeni Prigožin ütles, et tema ettevõte lahkub pärast tohutuid kaotusi Bahmuti lähedusest, mis on ainuke sõjaline punkt, kus Vene väed on viimastel kuudel edasi liikunud.

Pärast Prigožini avaldust võttis sõna Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov: ta ütles, et tšetšeeni sõdurid asendavad Wagnerit, kuid nagu teada, ei eelista tšetšeeni sõdurid ise sõdida, nii et Ahmati polk tormas eri Venemaa piirkondadesse vägesid värbama.

Lisaks sellele on Pihkvas jätkuvalt üleval plakatid üleskutsega minna Ukrainasse sõdima: pärast infot Ukraina relvajõudude võimaliku vastupealetungi kohta kasvas sõjaga seotud kuulutuste arv märgatavalt.

Värbamise intensiivsuse suurenemist seostatakse Wagneri grupi kriisi ja suurte kaotustega ning raskerelvastuse tarnimisega Ukrainasse.

Märgitakse, et sõja aasta ja kolme kuu jooksul pole läinud vabatahtliku või lepingulise sõdurina rindele mitte ükski Pihkva oblasti volikogu saadik, kuigi volikogus on esindatud Ühtse Venemaa liige, kes veel hiljuti oli 76. õhudessantdiviisi ülema asetäitja – see on Oleg Gritsajev. Saadikud millegipärast „omadega” ei liitu.

Pilt: Telegram

Viimased uudised