Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnas on pidevalt tõusnud elanike prügiveo hind, samas pole linnavalitsus suutnud organiseerida jäätmete sorteerimist.

Keskkonnaameti väitel on Võru linnale eraldatud jäätmemajanduse korraldamise tarbeks mitmel korral tuhandeid eurosid, ent on selgusetu, kuhu see raha on läinud. Võru surnuaiale on küll ehitatud prügikastide jaoks uhkemad kabiinid kui Tamula rannas suplejatele, aga see ei saa olla ometi kõik.

Nüüd on siis selge, kuhu on läinud ülejäänud keskkonna-raha: pildil olevate prügiraamide jaoks, mida kasutati Lastefestivali ajal ja mis on nüüd Võru linna sünnipäeva puhul kesklinnas väljas.

Kogu asja puänt on aga selles, et ülejäänud aja seisavad need raamid Võru linnavalitsuse hoovis täiesti kasutuseta. Ja raamid on ka sellised, et jätavad mulje, nagu oleks linnapea nad ise oma Rõuge kodus kokku keevitanud. Või midagi seesugust.

Keskkonnameti toetused on ikka mõeldud linnaelanike üldise hüve jaoks, mitte linna üritustel mõned korrad aastas külaliste teenindamiseks, või kuidas?! Ja kuidas jääb selle jutuga, et Võru linna elanikud ei suuda prügi sorteerida. Et siis külalised suudavad, aga oma inimesed ei suuda või?

Väga segane lugu.

LÕUNAEESTLANE.

Viimased uudised