Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Ööl vastu laupäeva, 7. jaanuari kell 2.00 teatati, et Võru vallas Sika külas põleb elumaja. Päästjate saabudes olid katusest leegid väljas.

Elumaja tulekahjus päästeti vanema 80-aastase naisterahva elu. Esmalt saadi kätte temaga majas elanud poeg, kes tõsisemalt viga ei olnud saanud. Päästetud anti üle kiirabimeedikute hoole alla. Tulekahju kustutati kell 4.50.

Selgus, et päästetud naine ja tema poeg olid tulekahju alguses märganud ahju juures leeke ning väljusid koos majast. Poeg läks abi otsima, kuid ilmselt oli ema mingil põhjusel majja tagasi läinud ning ei suutnud enam ise välja saada.

Kuuriga kokkuehitatud maja muutus kasutamiskõlbmatuks. Majaomanik tunnistas, et põleng võis alguse saada pragudega kütteseadme kasutamisest.

Päästjad hoiatavad, et katkisest kütteseadmest võib alguse saada hävitavate tagajärgedega tulekahju. Põlengute ennetamiseks tuleb kütteseadet regulaarselt hooldada ning selle korrasolekut kontrollida. Leitud vead tuleb enne seadme kasutamist parandada.

Järgmise päeva ennelõunal käisid päästjad hoone järelkustutustöödel. Ruutmeetri ulatuses põles vahesein.

  • Kütteseadmeid tuleb puhastada igal aastal ja korter- või ridaelamus peab seda ilmtingimata tegema kutsetunnistusega korstnapühkija.
  • Eramaja omanik saab hooldada kütteseadmeid ise, kuid iga 5 aasta tagant peab ka tema kutsuma professionaali, kes -ahjud, -pliidid puhastaks ning nende korrasoleku üle vaataks.

Viimased uudised