Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Lõunaeestlane

Vihula mõisas on käimas kõrgem elanikkonnakaitse kursus, mis on mõeldud riigi- ja omavalitsusametnikele.

Kursuse avas eile teisipäeval, 1. novembril peaminister Kaja Kallas. Edasi tutvustati elanikkonnakaitset Eestis. Sõna võtsid Päästeameti juht Kuno Tammearu, riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Raimond Kaljulaid, siseminister Lauri Läänemets ja riigisekretär Taimar Peterkop.

Täna kolmapäeval, 2. novembril oli teemaks elanikkonnakaitse ja inimene ning elanikkonnakaitse ja omavalitsus. Sõna võtsid Päästeameti päästetöö osakonna juhataja Viktor Saaremets, MTÜ Estlander kriisikoolitaja Erki Vaikre, Sakala peatoimetaja Hans Väre, Päästeameti hädaolukorraks valmisoleku osakonna juhataja Tuuli Räim, riigihalduse minister Riina Solman, riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor Erkki Tori ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

Homme neljapäeval on teemaks elanikkonnakaitse ja riik. Sõna saavad siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits, Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ja 1. jalaväebrigaadi ülem Andrus Merilo.

Ettekannetest tuli välja, et kriisideks valmisoleku tase on üle Eesti väga ebaühtlane: on omavalitsusi, kus see on heal tasemel ja neid, kus see on madal.

Riigi ootus omavalitsustele on juhtida ja lahendada kriisi kohalikul tasemel, elanike õigeaegne teavitamine, elutähtsate teenuste toimepidevuse tagamine, sealhulgas vältimatu abi, sotsiaalteenused ja lasteaiad ning evakuatsiooni õigeaegne korraldamine.

Valmis peab olema eri hübriidkriisideks, infooperatsioonideks, strateegiliste objektide kaitseks ja elutähtsate teenuste toimepidevuse häireteks.

Siin on pildid kursuselt:

Viimased uudised