Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Värskas avaldati täna peetud mälestustseremoonial austust 1941. aastal nõukogude võimude poolt küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele, kes langesid vaba Eesti eest.

„Täna toimusid Kaitseväe Akadeemias lõpuaktused. Eesti riik sai juurde uue põlvkonna noori ohvitsere. Kaks vastandlikku sündmust, lein ja pidu käsikäes, on sümboolseks aktiks elu jätkumisest, meie tugevusest,“ ütles oma kõnes Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Enno Mõts.

„Me mõistame hukka terrori ja vallutusagressiooni ja anname endast kõik Eesti maa ja rahva kaitseks,“ lisas kolonel Mõts ning tänas kõiki mälestustseremoonial osalejaid.

Lisaks Kaitseväe Akadeemia ülemale võttis sõna ka Eesti Vabadusvõitlejate Liidu esindaja, mälestusmõtte lausus Kaitseliidu Võru maleva kaplan Mait Mölder.

Tseremoonia auvahtkonnas olid Kaitseväe Akadeemiakadetid ning peale tseremooniat asetati 1941. aastal nõukogude võimu poolt represseeritud Eesti ohvitseride mälestuskivi jalamile pärjad.

Nõukogude võim küüditas ja hukkas reservõppekogunemise nime all Petseri Kaitseliidu majja kutsutud 646 Eesti ohvitseri. Küüditatud ja hukatud ohvitseride auks peetud mälestustseremooniat on alates 2011. aastast korraldanud Eesti Vabadusvõitlejate Liit ja Eesti eruohvitseride kogu, alates 2017. aastast korraldab tseremooniat Kaitseväe Akadeemia. 1941. aasta juuniküüditamise käigus küüditati okupeeritud Eestist pea 10 000 inimest.

Viimased uudised