Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: vbl Ardi Hallismaa

Neljapäeval, 25. jaanuaril külastas kaitseväe Võru Taara linnakut Eesti Vabariigi president Alar Karis, kus ta kohtus Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kolonelleitnant Jaan Kesseli ning ajateenijatega. Lisaks külastas president liitlassõdureid Nursipalu polügoonil.

„Ajateenistus teeb meie meestest ja naistest kaitsetahet kõrgel hoidvad kodanikud. Paljudest teist saavad tulevased kaadrikaitseväelased ning mõnest tulevane kaitseväejuhatajagi. Edu teile teenistuses, Eesti kaitsjad!” ütles president Karis, kes jagas ajateenijatega lõunalauda ning külastas ka talvise kutse ajateenijate õppetundi.

Presidendi visiiti võõrustanud Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kolonelleitnant Jaan Kesseli sõnul on ajateenistusse tulnud noored teinud selge valiku, et nad soovivad riiki kaitsta. „Venemaa agressiooni valguses saavad meie ajateenijad nüüd paremini aru, miks nad on siin ja miks on oluline treenida just neid oskusi, mida me treenime,” ütles kolonelleitnant Kessel.

Taara linnakust suundus president Nursipalu polügoonile, kus ta külastas koos USA suursaadiku George P. Kent’iga 101. õhudiviisi 1. pataljoni 187. jalaväerügementi. Külalised kohtusid üksuse juhtkonnaga, tutvusid varustuse väljapanekuga ning jälgisid näidislahingut.

„Tänases julgeolekuolukorras on liitlassuhted tähtsamad, kui kunagi varem. USA lahingüksused Võrus ja Tapal, nii nagu ka Eesti sõdurid USA juhitud operatsioonil Iraagis on tõestus meie tihedast kaitsealases partnerlusest. Me töötame koos liitlastega igapäevaselt selle nimel, et NATO oleks ka tulevikus maailma tugevaim sõjaline jõud,” ütles president Karis.

Diviisi 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe 2. jalaväebrigaadi manööverpataljonide jalaväe-, miinipilduja- ja teistel lahingutoetuse ja lahinguteeninduse erialadel teenivad ohvitserid, allohvitserid ja sõdurid. Kuperjanovi jalaväepataljon asub Taara linnakus Võrus, kus tegutsevad veel brigaadi staabi- ja sidekompanii, tagalapataljon ning liitlaste jalaväepataljon.

Siin on pildid:

Viimased uudised