Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja
Peaminister Jüri Ratase sõnul on võidupüha pidupäev, kuid Eesti inimeste kaitsetahe, usk oma oskustesse ja liitlastesse tuleb esile just igapäevases töös riigikaitse arendamiseks ja turvalisuse hoidmiseks.

„Vabadussõda oli noore Eesti riigi tuleproov. Selle läbimisel kaotatud elude ja talutud raskuste tänutundega meenutamiseks oleme kogunenud täna ka siia,” ütles Ratas pärgade asetamisel Tartu Vabadussõja mälestussambale.

Ratase sõnul möödub täna 100 aastat päevast, mil Eesti väed võitsid otsustavas Võnnu lahingus Landeswehri väekoondist, ning just sellest lahingust kujunes võidupüha üldrahvalik tähistamine. Võidupüha tähistamise kombe algatajaks peetakse tema sõnul Tartust pärit Vabadussõja kangelast kindral Ernst Põdderit, kes andis käsu heisata linnades ja maakohtades lipud ning korraldada kohalikes garnisonides sõjaväeparaadid.

„Tänane paraad näitab hästi, kui lai on meie inimesi hoidev turvavõrk. Paraadil näeme kõrvuti seismas vabatahtlikke kaitseliitlasi ja elukutselisi kaitseväelasi, siseturvalisust hoidvaid politsei- ja piirivalveametnikke, päästjaid, vanglateenistujaid ja abipolitseinikke, nii kaasmaalasi kui ka arvukaid liitlasi ning partnereid,” rääkis peaminister.

Tema sõnul tuleb Eesti inimeste kaitsetahe, usk oma oskustesse ja liitlastesse esile just igapäevases töös riigikaitse arendamiseks ja turvalisuse hoidmiseks. „Meil on kindlasti veel palju teha, aga meie kaitsevõime on tegelik ja tõsiseltvõetav. Meie kaitsetahe, eestimaalaste valmisolek oma kodumaad ning kodukohta hoida ja kaitsta, on väga kõrge,” kinnitas Ratas.

Kõne täistekst: https://www.valitsus.ee/et/uudised/peaminister-juri-ratase-kone-voidupuh…

Viimased uudised