Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna tähistas 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljon oma 30. taasloomise aastapäeva. Kolme aastakümne jooksul on jalaväepataljonis saanud sõjaväelise väljaõppe rohkem kui 15 500 reservväelast.

„Alates 1992. aastast on ajateenistus muutunud märkimisväärselt, kuid Kuperjanovi jalaväepataljoni säsi jäänud muutumatuks – nõudlik väljaõpe, omanäolised ja pikaajalised traditsioonid ning tugev ühtekuuluvustunne. Elagu kuperjanovlased!” ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Sarap.

Tähtpäeva puhul toimus pataljoni jalutuskäik läbi Võru linna ning avatud uste päev Taara linnakus, mille raames oli riviplatsil üles seatud näitus, kus huvilised said tutvuda nii Eesti kaitseväe kui liitlaste relvastuse ja tehnikaga. Kohal oli nii tank Challenger kui ka lahingumasinad CV90 ja Warrior.

Lisaks näitusele said inimesed külastada kasarmut, tutvuda sõdurite olmetingimustega, proovida sõdurimaskeeringut ning maitsta sõdurisuppi.

Päev lõppes traditsioonilise näidislahinguga, kus Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad matkisid jalaväeüksuse rünnakut vastase positsioonidele. Kokku külastas väeosa üle 200 inimese.

Kuperjanovi jalaväepataljon taastati 18. märtsil 1992 Võrus Meegomäel ning on täna 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuludes üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid, mille väljaõppe on läbinud tänaseks enam kui 15 500 reservväelast.

Viimased uudised