Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei foto.

Täna reedel, 24. mail tabas Kesk-Eesti politseijaoskonna patrull sõiduki, mis öösel ärandati ja mille alaealisest juht eiras politsei peatumismärguannet.

Täna hommikul sai politsei teate, et samal ööl sõideti Paides Sillaotsa külas töökoja territooriumil traktoriga läbi aia ja varastati sõiduauto Volkswagen Passat. Info ärandatud sõiduki kohta edastati politseipatrullidele.

Kella 10.50 ajal märkas politseipatrull ärandatud sõidukit Järvamaal Türi vallas Raukla külas ja andis helisignaali ning punase ja sinise vilkuriga peatumismärguande, mida juht eiras ja hoopis kiirendas. Patrull järgnes ohtlikke sõidumanöövreid teinud ja kiirust ületanud sõidukile. Läbi Türi linna põgenenud juht pani oma sõidustiiliga ohtu nii ennast kui ka teisi liiklejaid: lähenes ülekäiguradadele kiirust vähendamata, manööverdas liiklevate sõidukite vahel ning kohati kasvas sõiduki kiirus 140–150 kilomeetrini tunnis.

Tallinna–Rapla–Türi tee 90. kilomeetril tegi politsei mittepeatunud sõiduki suunal selle peatamiseks neli lasku rehvide suunas, millest kaks tabasid autot. Sõiduk aeglustas küll liikumist, kuid siiski päriselt ei peatunud ning sõitis otsa teed blokeerivale politseiautole. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Sõidukiroolist tabati 13-aastane poiss, kelle kaasreisijateks olid veel üks 13-aastane ja üks 14-aastane noormees. Noorukid peeti kinni ning toimetati asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda.

Kesk-Eesti politseijaoskonna rakendusekspert Halar Hallimäe sõnul otsustasid politseinikud sõiduki sundpeatada olukorra ja manöövrite ohtlikkuse tõttu. „Arvestades, et tegemist oli noortega, kellel autojuhtimise kogemus puudus, on õnn, et ei juhtunud tõsist liiklusõnnetust. Selline põgenemine ja kihutamine võib murdosa sekundi jooksul saada kõigile fataalseks. Hetkesituatsioonis ei tea reageeriv politseiametnik, kas peatumismärguannet eirab parasjagu ohtlik kurjategija või on roolis nooruk, mistõttu on teenistusrelva kasutamine pigem erandlik ning teeme seda nii, et kõrvalisi inimesi mitte ohtu seada. Olulisim on, et keegi viga ei saanud,” toonitab Hallimäe.

Politsei alustas sõiduki ärandamise osas kriminaalmenetlust ning hetkel on selgitamisel, kas ärandamisega võisid olla seotud noored ise või kuidas auto nende valdusesse sattus.

Viimased uudised