Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Piirivalvuritel oli nädalavahetusel tegemist Peipsil ja Lämmijärvel piiritsooni sõitnud paatidega.

Lõuna prefektuuri info kohaselt märkas Mehikoorma radarivaatleja laupäeva, 28. aprilli ennelõunal Peipsil piirirežiimi alas ajutise kontrolljoone suunas liikumas üht väikelaeva. Et piirivalvuritel oli olemas vajalik info väikelaevast ja selle juhist, õnnestus ametnikel aluse juhiga kiirelt telefonitsi kontakti saada ning talle teada anda, et liigub piirirežiimi alas ajutise kontrolljoone poole.

Piirivalvuritelt telefonikõne saanud 33-aastane väikelaeva tüürinud mees keeras oma aluse seepeale kiiresti ümber, suundus tagasi kaldale ja suundus piirivalvurite korraldusel menetlustoiminguteks ning selgituste jagamiseks piirivalvekordonisse. Piirivalvurite kinnitusel sattus mees teadmatusest oma väikelaevaga küll piirirežiimi alasse, ent ajutise kontrolljoone ületust õnneks ei toimunud.

Pühapäeva, 29. aprilli pealelõunal avastas Mehikoorma mootorpaadipatrull Lämmijärvel Jõepera traaversil liikumas paadi, mille kapten ei olnud järvele väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Riigipiiriseaduse vastu eksinud ning end järvele registreerida unustanud mees kutsuti menetlustoiminguteks Mehikoorma teenistusse, kus talle määrati rikkumise eest 40-eurone rahatrahv.

Pühapäeval kella 17.20 ajal pidas Mustvee kordoni toimkond Peipsi järvel kinni paadiga ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont ületanud Eesti kodanikud. Tormisel järvel paadiga liikunud 34-aastasele naisele ja 37-aastasele mehele anti korraldus piirivalvurite järel randuda Mehikoorma sadamas. Kuivõrd järvel sõitnutel puudusid nii isikut tõendavad kui ka aluse dokumendid, suunduti rikkujatega üksikasjade selgitamiseks ning menetlustoiminguteks kordonisse. Paati juhtinud 37-aastast meest, kes oli jätnud registreerimata nii väljumise järvele kui teadmatusest ületanud ka ajutist kontrolljoont, karistati riigipiiri seaduse rikkumise eest rahatrahviga.

Piiriametnikud toonitavad, et järvel liikudes tuleb olla väga valvas, teha eelnevalt endale selgeks kontrolljoone kulgemine järvel ning jälgida alati navigatsioonivahendi abil oma veel paiknemist. Lisaks soovitavad nad kaluritel ja lõbusõitjatel end enne järvele minekut kurssi viia piiriveekogul kehtestatud nõuetega seal liikumise ja käitumise kohta.

Viimased uudised